سرمایه گذاری ۶.۷ میلیارد یورویی بخش خصوصی در طرحهای آب و برق

وزیر نیرو از جذب ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو منابع ارزی و ۵۹ هزار میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های آب و برق خبر داد.

به نقل از صدا و سیما، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در مراسم افتتاح طرح‌های آبرسانی به روستاها در سه استان تهران، گلستان و ایلام گفت: امروز توانسته ایم در تجهیزات منابع مالی تنوع ایجاد کنیم و با افتخار اعلام می‌کنیم درصد بالایی از سرمایه گذاری‌های طرح‌های وزارت نیرو از منابع غیر دولتی نظیر فاینانس خارجی، وام داخلی، مشارکت فعال بخش خصوصی، منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی از محل پرداخت قبوض آب و برق توسط مصرف کنندگان تأمین شده است.

وی با بیان این که ما موفق شدیم علاوه بر منابع دولتی مبلغ قابل توجهی از منابع بخش خصوصی را به سمت اجرای طرح‌های آب و برق جذب کنیم، افزود: تاکنون ۱۵۴ طرح اجرایی شده، که امروز شاهد بهره برداری از طرح آبرسانی در استان‌های گلستان، تهران و ایلام با سرمایه گذاری ۵۷۰ میلیارد تومانی هستیم.

وزیر نیرو با بیان این که در این طرح‌ها به ۹۰ روستا آبرسانی می‌شود، ادامه داد: جمعیتی بیش از یکصد هزار نفر از روستاییان ما در این سه استان از دسترسی به آب سالم و پایدار برای مصارف شرب و بهداشت برخوردار می‌شوند.

این مقام مسئول با بیان این که تاکنون ۵۳۸ روستا به آب سالم وصل شده اند، اظهار داشت: در آینده هزار و ۱۰۰ روستای دیگر به شبکه آب سالم و پایدار متصل می‌شوند.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه