آرامکو

آرامکو افزایش ظرفیت تولید را از سر گرفت

شرکت سعودی آرامکو به‌منظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام، پروژه‌های توسعه‌ای را ازسر گرفت.

به نقل از اویل پرایس، یک منبع مطلع از قراردادهای شرکت سعودی آرامکو اعلام کرد که بزرگ‌ترین شرکت نفتی و صادرکننده نفت جهان توسعه پروژه‌های فراساحلی بزرگ خود را ازسر گرفته است.

این پروژه‌ها تا سال ۲۰۲۴، یک میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت خام عربستان می‌افزاید.

آرامکو پس از سقوط قیمت‌ها و تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰، دکل‌های حفاری دریایی را غیرفعال کرد و آغاز چند پروژه توسعه‌ای را به تأخیر انداخت.

این منبع افزود: سعودی آرامکو اکنون فعالیت پروژه‌های به‌تعویق‌افتاده را ازسر می‌گیرد، این شرکت بزرگ نفتی مناقصه‌هایی برای توسعه میدان نفتی فراساحلی زولوف با ظرفیت ۸۲۵ هزار بشکه در روز صادر کرده است تا ظرفیت تولید آن ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

این پروژه توسعه‌ای که ابتدا قرار بود سال ۲۰۲۳ آغاز شود، چند ماه به تأخیر افتاده است و انتظار می‌رود اواخر سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ فعالیت خود را آغاز کند.

توسعه دو میدان نفتی دریایی مرجان و بِری هم اواخر مارس آغاز شده است. قرار است تا سال ۲۰۲۳ ظرفیت میدان نفتی مرجان با ظرفیت کنونی ۴۰۰ هزار بشکه در روز، ۳۰۰ هزار بشه در روز افزایش یابد و ظرفیت میدان بِری نیز که هم‌اکنون ظرفیتی معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز دارد، ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه