آغاز ساخت پایانه LNG یک میلیارد دلاری در چین

آغاز ساخت پایانه LNG یک میلیارد دلاری در چین

چین پروژه ساخت یک پایانه LNG واردات و نگهداری گاز طبیعی به ارزش یک میلیارد دلار را در استان جنوبی گوانگ دونگ آغاز کرد.

در این پروژه شرکت آمریکایی اکسون موبیل سرگرم مذاکره با شرکا برای یک سرمایه گذاری مشترک است. اکسون موبیل در سپتامبر سال ۲۰۱۸ وارد توافق مقدماتی با استان گوانگ دونگ برای سرمایه گذاری میلیاردها دلار در پروژه های این قطب تولید چین شامل مجتمع پتروشیمی و پایانه گاز طبیعی مایع (LNG) شد.

نمایندگان یک شرکت مستقر در پکن به رویترز اعلام کردند اکسون موبیل در حال پیشبرد مذاکرات پروژه با شرکای احتمالی است.

خبرگزاری شینهوا روز شنبه گزارش کرده بود که گوانگ دونگ ساخت پایانه گاز طبیعی را جمعه گذشته آغاز کرده و قصد دارد فعالیت این تاسیسات واردات گاز را در اواخر سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

پایانه جدید در بخش هوئیدونگ شهر هوئیژو قرار دارد و برای دریافت سالانه چهار میلیون تن گاز تحت فاز اول سرمایه گذاری به ارزش ۶.۶۳۶ میلیارد یوان (۱.۰۲ میلیارد دلار) طراحی شده است.

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اوایل ژوییه به این پروژه چراغ سبز داده بود. این پایانه شامل لنگرگاهی خواهد بود که نفتکشهای ۲۶۶ هزار متر مکعب گاز طبیعی مایع می توانند وارد آن شوند و سه مخزن نگهداری هر یک به ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، گوانگ دونگ همچنین توسعه این پروژه در فاز دوم و افزودن سه مخزن دیگر به ظرفیت ۲۶۰ هزار متر مکعب و افزایش ظرفیت این تاسیسات به ۱۰ میلیون تن در سال را مد نظر دارد.

ایسنا

نوشته‌های مشابه