آماده‌سازی شبکه برق شمال شرق خوزستان برای تابستان ۱۴۰۱ - مهرشید نیرو •

آماده‌سازی شبکه برق شمال شرق خوزستان برای تابستان ۱۴۰۱

مدیر امور بهره‌برداری برق ناحیه شمال شرق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: با برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده در پست‌ها و خطوط، این ناحیه آماده شرایط فصل پرباری و تابستان ۱۴۰۱ می‌شود.

محسن علی‌پناهی اظهار کرد: با توجه به لزوم آمادگی شبکه در فصل پرباری پیش رو در سال ۱۴۰۱ امور بهره‌برداری ناحیه شمال‌ شرق با برنامه‌ریزی و هماهنگی سایر واحدهای معاونت بهره‌برداری، اقدامات لازم را در شبکه پست‌ها و خطوط این ناحیه به انجام رسانده است.

وی افزود: در این راستا اقداماتی نظیر تعویض روغن تپ چنجرهای ترانس‌های انتقال، تعمیر اساسی (اورهال) کلیدهای قدرت با سطح ولتاژ ۱۳۲ کیلوولت در پست اصلی شوشتر، رفع نشت اساسی از برخی ترانس‌های ناحیه در پست هوانیروز و تعویض قطعات معیوب این ترانس‌ها، رفع اشکالات و گداختگی‌ها روی تجهیزات پست‌های ناحیه و خطوط، کسری‌بندی دکل‌ها و … با موفقیت انجام شده و این اقدامات در حال انجام است.

مدیر امور بهره‌برداری ناحیه شمال شرق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: با توجه به گرمای طولانی و طاقت فرسای تابستان در استان خوزستان و فرصت کم انجام اقدامات تعمیراتی مورد نیاز شبکه در این ناحیه، کلیه پرسنل در بخش‌های مختلف تمام تلاش خود را جهت پایداری شبکه در فصل گرما به کار گرفته‌اند تا همچون سال‌های گذشته از تابستان ۱۴۰۱ عبور موفقیت‌آمیزی داشته باشیم.

به نقل از شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، امور بهره‌برداری ناحیه شمال شرق وظیفه حفظ، نگهداری و بهره‌برداری از پست‌ها و خطوط برق انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای خوزستان را در شهرستان‌های مسجدسلیمان، شوشتر، لالی، اندیکا و گتوند بر عهده دارد.

ایسنا

نوشته‌های مشابه