در ادامه کلیه اطلاعات ،‌قوانین و مستندات صنعت برق به صورت آنلاین از سایت‌های مربوطه با ذکر منبع آورده شده است. لازم به ذکر است اطلاعات به صورت اتوماتیک آپدیت می‌گردد.

برای دیدن متن کامل هر مورد بر روی آن کلیک کنید.

برای دریافت امکانات بیشتر به صورت آنلاین می‌توانید از اپلیکیشن مهرشید نیرو استفاده نمایید

خبرگزاری مهر

برق نیوز

  • مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به عزم جدی صنعت برق حرارتی جهت تامین برق مورد نیاز مردم، از آمادگی نیروگاه‌های حرارتی برای تولید حداکثری برق در پیک تابستان امسال با حداکثر ظرفیت ممکن خبر داد.
  • بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش برق نسبت به ماه قبل (تورم ماهانه) ۲.۲- درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰.۲ درصد)، ۲.۴ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط نیروگاه‌های برق به ازای فروش محصول خود به شرکت‌های توزیع برق، در اردیبهشت […]
  • به گزارش موسسه بلومبرگ، توسعه چشمگیر نیروگاه‌های تجدیدپذیر منجر به پایین آمدن شدید و حتی منفی شدن قیمت برق در برخی کشورها نظیر آلمان، انگلستان و استرالیا در برخی ساعات روز شده است.
  • مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی گفت: در راستای مقابله با مصارف غیرمتعارف، ۱۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان از ابتدای امسال کشف شده است.
  • بررسی‌ها نشان می‌دهد در ۴ سال گذشته هزینه انرژی در اروپا تا ۵۵۹ درصد نسبت به دوران پیش از وقوع بحران کووید افزایش یافته است و در این میان برخی کشور با هدف کاهش مصرف انرژی به ناگزیر سیاست‌های افزایش تعرفه را در پیش گرفته‌اند.
  • مصطفی رجبی مشهدی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توانیر در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق، از آنان خواسته مطالبات ناشی از اجرای ماده ۳ قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق (افزایش نرخ برق صنایع) را حداکثر ظرف مدت ۲۴ ماه تقسیط و وصول کنند.
  • شانزدهمین جلسه کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران به‌منظور تبادل‌نظر و همفکری درباره ناترازی برق و همچنین تدوین بسته سیاستی با حضور نمایندگان بخش‌خصوصی برگزار شد.
  • به منظور پاسخگویی به رشد روزافزون بار و تامین برق پایدار منطقه لیسار شهرستان تالش، طرح افزایش ظرفیت پست ۶٣/٢٠ کیلوولت لیسار اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت.

خبرآنلاین