تحقق سند سازگاری با کم آبی استان سمنان در گرو عزم عمومی است

سمنان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان اینکه تدوین سند سازگاری با کم آبی در استان گامی به سوی مقابله با خشک‌سالی است، گفت: این سند با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود.

ضمن اشاره به تدوین سند سازگاری با کم آبی در استان سمنان، ابراز داشت: این سند دارای بخش‌های مختلفی از جمله سهم مصرف هر بخش است که در آن نیاز به یک عزم جدی داریم از سوی دیگر همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی یک الزام در این سند است وگرنه موفق نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه برای عبور از چالش کم آبی تدوین این سند کارساز است اما موفقیت کامل اجرای آن در گرو عزم عمومی است، افزود: آب مهمترین چالش و مطالبه استان سمنان محسوب می‌شود که ارتباط به یک اداره یا نهاد خاص ندارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه مثال بارز همکاری و عزم عمومی برای اجرای طرح‌های مقابله با خشکسالی در سطح استان در مقوله کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های آب بود، تاکید کرد: تجربه موفق این موضوع نشان داد که با همراهی مردم و مسئولان می‌توان کارهای بزرگی برای مقابله با خشکسالی انجام داد.

رسالت سنگین اطلاع رسانی‌ها در ارتباط با استفاده بهینه آب

حیدریان با اشاره به رسالت سنگین اطلاع رسانی‌ها در ارتباط با استفاده بهینه آب، تاکید داشت: باید توجه کرد که جامعه هدف آب تمام مردم و اقشار هستند و لذا بدون اطلاع رسانی در زمینه مصرف این مایع حیات‌بخش هرگز موفق نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه طرح‌هایی مانند تغییر الگوی کشت نیز در گرو همراهی و مشارکت عمومی هستند، ابراز کرد: ۸۷ درصد آب استان صرف کشاورزی می‌شود و لذا هشت درصد صرف صنعت و خدمات و پنج درصد به شرب اختصاص دارد در نتیجه تغییر الگوهای کشت می‌توانند راهگشا باشند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای سمنان خواستار همراهی بیشتر سازمان‌های مردم نهاد و فعال در حوزه‌های اجتماعی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در حوزه مصرف بهینه آب در سطح استان شد.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه