تعویض شبکه فرسوده برق

تعویض شبکه فرسوده برق روستایی سیستان و بلوچستان سرعت می‌گیرد

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: کار اصلاح شبکه ۱۵۰روستای شهرستان چابهار و بخش پلان در جنوب سیستان و بلوچستان با همکاری بنیاد مستضعفان انجام می شود.

غلامعلی رخشانی مهر در آیین امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت توانیر، شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان و سازمان بنیاد مستضعفان در جهت اصلاح شبکه توزیع برق روستایی شهرستان چابهار اظهار کرد: کار اصلاح شبکه توزیع برق شهرستان چابهار در ۲ فاز طی ماه های تیر و شهریور ماه انجام می شود.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی ها به گونه ای خواهد بود که کار اصلاح شبکه فرسوده روستایی، سایر شهرهای استان نیز در آینده ی نزدیک انجام شود، گفت: ۵۵۰۰ روستای برقدار در سیستان و بلوچستان وجود دارد کهاین رقم بیش از ده درصد همه روستاهای برقدار کشور است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه تنها تعداد کمی از روستاهای استان به دلایلی از جمله تصرف اراضی ملی از نعمت برق برخوردار نیستند افزود: به محض برطرف شدن موانع، شرکت توزیع کار برق رسانی به این روستا ها را نیز انجام خواهد داد.

طبق اعلام توانیر، صیاد مسئول نهاد پیشرفت بنیاد مستضعفان در چابهار نیز گفت: برای اصلاح و بهینه سازی شبکه برق در جنوب سیستان و بلوچستان ۱۵میلیارد تومان هزینه شده است. همکاری بنیاد مستضعفان با صنعت برق از سال ۹۹و با تهیه ۳۰۰ترانس و مشتقات آن برای محله مراد آباد در حاشیه شهر چابهار آغاز شده است و این همکاری تا برطرف کردن مشکلات برق سایر شهرهای استان ادامه خواهد داشت.

خلیل عوض زاده – مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با امضای این تفاهم نامه سه جانبه، علاوه بر ارتقای شاخص های برق شهرستان، ۱۵۰روستای چابهار و بخش پلان از برق مطمئن و پایدار بهره مند خواهند شد و مشکل افت ولتاژ آنها برطرف می شود.

وی به طرح بهارستان اشاره و اظهار کرد: این طرح در راستای توسعه و بهینه سازی شبکه برق روستایی این استان انجام می شود. برنامه توسعه و بهسازی شبکه برق ۱۰ هزار روستای کشور تدوین و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید، سهم روستاهای سیستان و بلوچستان از این تعداد، توسعه و بهسازی شبکه ۶۶۰ روستا است. تمامی روستاهای دارای مجوز این استان از برق پایدار و مطمئن برخوردار هستند.

ایسنا

نوشته‌های مشابه