ثبت ۳۱۶ میلی متر بارش در کشور/ کاهش ورودی آب به سدها

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ثبت ۳۱۶ میلی متر بارش از ابتدای سال آبی (۹۸-۹۹) تا کنون در کشور خبر داد.

به نقل از صدا و سیما، محمد حاج رسولی‌ها از ثبت ۳۱۶ میلی متر بارش از ابتدای سال آبی (۹۸-۹۹) تا کنون در کشور خبر داد و با اشاره به اینکه این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد کاهش دارد، افزود: مقدار بارندگی‌های ثبت شده در کشور در مقایسه با متوسط بلندمدت، ۲۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه احتمال وقوع بارش تا پایان سال آبی جاری (پایان شهریورماه ۹۹) ۲ تا ۳ میلی متر است، گفت: با توجه به شرایط مناسب بارندگی‌های انجام شده در سال آبی جاری، میزان بارندگی کشور در بین سال‌های گذشته، رتبه پنجم است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به پراکنش‌های متفاوت بارندگی‌ها در کشور، ادامه داد: امسال حوضه آبریز دریاچه خزر رتبه۶، حوضه خلیج فارس و دریای عمان رتبه ۱۲، حوضه فلات مرکزی رتبه ۴ و حوضه قره قوم و مرزی شرقی رتبه ۹ را به خود اختصاص داده است.

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه روان آب‌های وارد شده به مخازن سدهای کشور امسال ۳۳ میلیارد مترمکعب کمتر از سال گذشته بوده است، افزود: امسال ۵۵ میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای کشور شده؛ در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۸۸ میلیارد مترمکعب بوده است.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه