خرابی شبکه برق را با اپلیکیشن «برق من» گزارش بدهید

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به برگزاری مانور سراسری تعمیر شبکه‌های برق گفت: این برنامه از ۲۹ و ۳۰ ماه جاری آغاز و پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه نیز انجام می شود.خرابی شبکه برق را با اپلیکیشن «برق من» گزارش بدهید.

به نقل از وزارت نیرو، غلامعلی رخشانی مهر، با بیان این که نخستین مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان ماه (پنجشنبه و جمعه هفته جاری) برگزار می‌شود، گفت: برای نخستین بار در کشور و در یک حرکت جمعی، یک‌هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه اصلاح و بازسازی می‌شود که می‌تواند باعث ایجاد هم افزایی و کاهش هزینه‌های تعمیرات شود.

وی با بیان این که این حرکت تنها در ماه جاری نخواهد بود، بر لزوم ایجاد مطالبه‌گری از سوی مردم تاکید کرد و گفت: از این پس، پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، بازسازی و تعمیرات شبکه‌های برق به صورت سراسری انجام خواهد شد و به همین دلیل از هموطنان درخواست داریم مشکلات، خرابی‌ها، باز بودن درب تابلو برق، سیم پارگی‌، باز بودن درب ورودی سیم‌ها در تیرهای آهنی برق و … را به ما اطلاع دهند تا همکاران ما برای رسیدگی و تعمیر آنها اقدام کنند.

به گفته این مقام مسئول هموطنان می‌توانند مشکلات و خرابی شبکه‌های توزیع را از طریق «اپلکیشین برق من» یا شماره ۱۲۱ اعلام کنند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه همکاران مواردی را که نیاز به رسیدگی فوری داشته باشد، بلافاصله انجام خواهند داد، افزود: برخی موارد نیز در برنامه‌ریزی‌ها گنجانده شده و نسبت به تعمیر و بازسازی آن در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه اقدام می‌شود. طول و گستره شبکه‌های توزیع برق بسیار زیاد است و با وجود بازرسی‌های مداوم، ممکن است برخی موارد و اشکالات در شبکه نیز در فاصله بازرسی‌های دوره‌ای ایجاد شود و به همین دلیل مردم می‌توانند به عنوان «چشم بینای برق» موارد موجود را به شرکت‌های برق در سراسر کشور گزارش کنند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر اضافه کرد: این مانور با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی‌های فیزیکی برای اولین بار در سطح کشور اجرا می‌شود که کاهش خاموشی‌های ناخواسته و افزایش پایداری شبکه، از مهمترین آثار آن به شمار می‌رود.

وی نیز در همین خصوص با بیان اینکه در این مانور عملیاتی دو روزه، بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق و ۱۷ هزار و ۲۹۹ کانون خطر (نقاطی که ممکن است برای مردم خطرآفرین باشد) در سراسر کشور اصلاح و بازسازی می‌شود، اظهار داشت: در این مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق، بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ نیروی تخصصی در قالب یک‌هزار و ۳۲۷ اکیپ عملیاتی حضور دارند.

در ادامه مسعود صادقی، مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر، گفت: در برنامه تعمیرات سراسری شبکه‌های توزیع برق که در سطح کشور اجرایی می‌شود، بیش از ۵۰ کیلومتر شبکه مسی به کابل خودنگهدار تبدیل، ۹۶۳ پایه برق جابه‌جا و ۱۰ هزار مورد مقره‌شویی انجام می‌شود.

وی تبدیل شبکه‌های سیم مسی به کابل خود نگهدار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست‌ها، تابلوها، شالترها و دریچه پایه‌های فلزی را از جمله محورهای این مانور سراسری عنوان کرد و افزود: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، بهسازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه