روسیه بازگشایی نورد استریم ۱ را به تعویق انداخت - مهرشید نیرو- میکروتوربین، پنل خورشیدی

روسیه بازگشایی نورد استریم ۱ را به تعویق انداخت

روسیه اعلام کرد ضرب‌الاجل شنبه را که برای از سرگیری جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ به اروپا قرار داده بود، لغو کرده است، زیرا در حین تعمیر و نگهداری یک نقص را کشف کرده و به این ترتیب مشکلات اروپا در تامین سوخت برای زمستان عمیق‌تر می‌شود.

به نقل از رویترز، نورد استریم ۱ که از زیر دریای بالتیک برای تامین انرژی آلمان و سایرین عبور می‌کند، قرار بود پس از سه روز توقف برای تعمیر و نگهداری، در روز شنبه (امروز) در ساعت ۰۱:۰۰ GMT فعالیت خود را از سر بگیرد.

اما گازپروم، شرکت دولتی که انحصار صادرات گاز روسیه از طریق خط لوله را در اختیار دارد، روز جمعه اعلام کرد که پس از پیدا کردن نشتی، دیگر نمی‌تواند یک بازه زمانی را برای شروع مجدد تحویل ارائه دهد.

مسکو تحریم‌های اعمال شده توسط غرب پس از حمله روسیه به اوکراین را دلیل ایجاد اختلال در عملیات معمول و نگهداری نورد استریم ۱ می‌داند. بروکسل اما می‌گوید این یک بهانه است و روسیه از گاز به عنوان یک سلاح اقتصادی برای مقابله به مثل استفاده می‌کند.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفته این اتحادیه باید سقف قیمتی را برای گاز خط لوله روسیه اعمال کند تا آنچه را که به گفته او تلاش‌های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای دستکاری بازار است، خنثی کند.

قیمت سوخت در اروپا سر به فلک کشیده و به صنعت و خانوارهای اروپایی آسیب رسانده است.

دمیتری مدودف، رئیس‌جمهور اسبق روسیه گفته اگر بروکسل چنین سقفی را اعمال کند، مسکو صادرات به اروپا را قطع خواهد کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز روز جمعه گفته بود که ممکن است اختلالات بیشتری در تحویل از طریق نورد استریم ۱ ایجاد شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان انتظار قطعی‌های بیشتری را داشت، گفت: “تقصیر گازپروم نیست که منابع از دست رفته است. بنابراین، قابلیت اطمینان کل سیستم در خطر است.”

 ایسنا

نوشته‌های مشابه