رکوردشکنی پیاپی مصرف برق در کشور

با افزایش دمای هوا در کشور، رکورد مصرف برق برای دومین روز متوالی شکسته شد.

به نقل از وزارت نیرو، رکورد پیک مصرف روز گذشته با وجود اجرای همه برنامه‌های مدیریت بار، دوباره شکست و به ۵۸ هزار و ۲۵۲ مگاوات رسید.

بر اساس این گزارش، در حالی که بیشترین میزان لحظه‌ای مصرف برق ثبت شده در سال گذشته ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات بود، روز گذشته (۲۹ تیرماه) به ۵۸ هزار و ۲۵۲ مگاوات رسید که تاکنون نسبت به پیک سال گذشته نزدیک به یک درصد (۵۷۱ مگاوات) افزایش نشان می‌دهد.

سال ۹۸ نیز پیک مصرف برق در تاریخ ۳۱ تیرماه به ثبت رسید و با توجه به پیش‌بینی‌ها در خصوص گرم‌تر شدن هوا در هفته جاری، احتمال آنکه بیشترین میزان مصرف در همین روزها دوباره به ثبت برسد، بسیار است. با این حال در صورتی که مشترکان با به‌کار بستن راهکارهای ساده و بی هزینه مدیریت مصرف، با صنعت برق همکاری کنند، می‌توان شرایط پیش رو را مدیریت و از آن با موفقیت عبور کرد.

این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان از ساعت ۱۳ تا ۱۷، با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می‌توانند در کاهش مصرف برق، پایدار ماندن و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در شبکه و کمک به کاهش هزینه قبض خود تأثیر بسزایی داشته باشند. همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به‌شمار می‌رود.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه