طرح‌های آبرسانی به ۲۵۶ روستا

طرح‌های آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور به بهره‌برداری رسید

طرح‌های آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور با سرمایه‌گذاری ۳۳۹.۸ میلیارد تومان، با دستور وزیر نیرو و در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان وزیر نیرو، صبح امروز سه‌شنبه ۲۵۶ طرح آبرسانی روستایی را در ۹ استان کشور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رساند.

این ۲۵۶ طرح آبرسانی در ۳۹ روستای آذربایجان‌شرقی، ۲۶ روستای آذربایجان‌غربی، ۱۱ روستای اردبیل، ۵۷ روستای هرمزگان، ۱۲ روستای چهارمحال و بختیاری، ۲۵ روستای یزد، ۱۳ روستای ایلام، ۴۱ روستای فارس و ۳۲ روستای استان قزوین افتتاح شد.

این طرح‌ها با اجرای ۴۴۲ کیلومتر خط انتقال، ۶۰۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه، ۵۱۶ لیتر بر ثانیه ظرفیت تأمین آب و ۲۰ هزار و ۷۰ مترمکعب مخازن ذخیره، جمعیتی بالغ بر ۴۷ هزار و ۱۶۴ خانوار معادل ۱۷۲ هزار و ۲۰۶ نفر از هموطنان روستایی را تحت پوشش آب سالم و پایدار قرار می‌دهد.

برای بهره‌برداری از این طرح‌ها که از سال ۹۶ شروع شده ۳۳۹.۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که ۲۶۲.۹ میلیارد تومان از این اعتبار از طریق صندوق توسعه ملی، ۱۵.۱ میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی و ۶۱.۸ میلیارد تومان نیز از محل بودجه عمومی تأمین شده است.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه