قیمت نفت با امید به واکسن کرونا جهش کرد

قیمت‌های نفت در معاملات امروز، سه شنبه با امید به واکسن کرونا و ریشه‌کن شدن سریع‌تر پاندمی که می‌تواند باعث بازگشت تقاضای نفت خام شود، جهش کردند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت‌های نفت در معاملات امروز، سه شنبه با امید به واکسن کرونا و ریشه‌کن شدن سریع‌تر پاندمی که می‌تواند باعث بازگشت تقاضای نفت خام شود، جهش کردند.

تا ساعت ۱۰:۳۴ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت ۱.۳۰ درصد یا ۶۰ سنت جهش کرد و به ۴۶.۶۶ دلار رسید، در حالی که قیمت هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۱.۳۷ درصد یا ۵۹ سنت جهش کرد و به ۴۳.۶۵ دلار رسید.

به این ترتیب، قیمت شاخص برنت به بالاترین سطح خود از اوایل ماه مارس و قبل از آغاز جنگ قیمت نفت عربستان سعودی با روسیه که منجر به سقوط شدید قیمت‌ها شده بود، رسید.

هر دو شاخص نفت خام در معاملات دیشب ۲ درصد جهش کرده و معاملات هفته قبل را هم با جهش بیش از ۵ درصدی پشت سر گذاشته‌اند.

استرازنکا روز گذشته اعلام کرد واکسن کرونای این شرکت در آزمایشات اولیه ۷۰ درصد مؤثر بوده است اما می‌توان میزان تأثیرگذاری نهایی آن را به بیش از ۹۰ درصد رساند. این واکسن که نسبت به رقیبان ارزان‌تر است و نگهداری و توزیع ساده‌تری دارد، امیدها برای ریشه‌کن کردن کرونا را افزایش داده است.

مهر

نوشته‌های مشابه