تهدید سلامت ساکنان غرب تهران

نبود فاضلاب شهری بزرگترین تهدید سلامت ساکنان غرب تهران

شهردار منطقه ۲۲ پیرو نبود سیستم فاضلاب کشی در غرب تهران پایتخت و ورود فاضلاب خانگی شهرک های شمالی بزرگراه شهید همت به انهار آب این منطقه با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران دیدار و در خصوص مشکلات زیست محیطی گفتگو کرد.

مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۲۲ در این جلسه، گفت: یکی از مهم ترین مشکلات زیست محیطی منطقه ۲۲ باتوجه به داران بودن استانداردهای شهری دنیا نبود سیستم فاضلاب است و از سوی دیگر در شهرک های مسکونی این منطقه به دلیل شرایط جغرافیایی احداث چاه فاضلاب ممکن نیست و باید از سیستم سپتیک (مخزن جمع آوری فاضلاب) استفاده کرد که متاسفانه انبوه سازان مسکن نیز آن طور که باید در سالیان گذشته این سیستم را در پروژه ها طراحی نکرده اند و موجب سر ریز آب فاضلاب خانگی به نهرهای معابر این منطقه شده است.
رحمان زاده عنوان کرد: آب فاضلاب خانگی شهرک های شمالی بزرگراه شهید همت وارد نهر آب معابر این منطقه می شود و نهایتا در بلوار شهید جوزانی در شمال محدوده دریاچه شهدای خلیج فارس در زمین های بایر رها می شود و این محدوده تبدیل به یک برکه آب فاضلاب شده است که مشکلات زیست محیطی بسیار زیادی را برای شهروندان منطقه ۲۲ به وجود آورده است.
شهردار منطقه ۲۲ در این جلسه خاطرنشان کرد: موضوع رها شدن آب فاضلاب خانگی در معابر در فصل بهار و تابستان به دلیل شرایط گرمای هوا وضعیت نامطلوبتری به خود ایجاد می کند و این در حالی است که منطقه ۲۲ به عنوان قطب گردشگری تهران تعریف شده و این منطقه از کلانشهر پایتخت ، از هوای پاک تری نسبت به دیگر مناطق برخوردار است و انتظار شهروندان و شهرداری این است که شرکت فاضلاب به شکل ویژه به این موضوع ورود پیدا کند و این مشکل را برطرف کند.
وی یادآور شد: شهرداری همواره در اجرای پروژه های خدماتی در کنار نهادهای خدمات رسان بوده، از همین رو شهرداری این آمادگی را دارد که با تعامل با شرکت فاضلاب این مشکل را برطرف کند.
در ادامه این جلسه محمد رضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از وضعیت نامطلوب رها شدن آب فاضلاب خانگی شهرک های شمالی بزرگراه شهید همت به معابر ابراز تعجب کرد و خواستار برطرف شدن هرچه سریعتر این مشکل شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این جلسه عنوان کرد: از اینکه شهرداری منطقه ۲۲ این موضوع را پیگیری و مطرح کرده نشان می دهد که به موضوع شهری و مشکلات زیست محیطی ساکنان تهرانی توجه دارد و حتما شرکت آب و فاضلاب استان تهران این موضوع را بررسی می کند تا هرچه سریعتر این معضل برطرف شود.
او ادامه داد: تصفیه خانه “فیروز بهرام” مناطق غرب تهران از جمله منطقه ۲۲ را پوشش می دهد و در صورت راه اندازی کامل فاضلاب کشی در این منطقه شاهد برطرف شدن این مشکل خواهیم بود.

بر اساس روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، در پایان این جلسه شهردار منطقه ۲۲ به همراه معاونان و مدیرکل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و مدیران این مجموعه از وضعیت رها شدن آب فاضلاب شهرک های شمالی در نهر معابر منطقه و برکه ایجاد شده فاضلاب بازدید کردند.

ایسنا

نوشته‌های مشابه