نفت برنت به پایین ۱۰۰ دلار سقوط کرد - مهرشید نیرو- میکروتوربین، پنل خورشیدی

نفت برنت به پایین ۱۰۰ دلار سقوط کرد

قیمت نفت  روز سه شنبه پس از آن که سرمایه‌گذاران دورنمای تیره تقاضا برای سوخت را هضم کردند، دوباره کاهش یافت.

 بهای معاملات نفت برنت ۷۷ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش پیدا کرد و به ۹۹ دلار و۲۶ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه در مقطعی به رکورد پایین ۹۹ دلار و ۹ سنت سقوط کرده بود که پایین‌ترین رکورد از ۱۵ ژوئیه بود و نهایتا، با سه دلار و ۹۴ سنت کاهش بسته شده بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۷ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش، به ۹۳ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته با چهار دلار و ۷۳ سنت کاهش بسته شده بود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره گفت: قیمتهای نفت پس از آماری که افت فعالیت کارخانه‌ای را نشان داد و نگرانی‌ها از حرکت اقتصاد جهانی به سمت رکود را تشدید کرد و همچنین تحت تاثیر انتظارات برای افزایش تولید نفت پس از فصل درآمدهای بسیار خوب شرکتهای نفتی، ریزش کرد.

پس از انتشار نظرسنجی‌ها در آمریکا، اروپا و آسیا که نشان داد روند رشد فعالیت کارخانه‌ای در ژوئیه آهسته شده است،  نگرانی‌های رکود روز دوشنبه تشدید شد. ضعیف شدن تقاضا و برقراری قرنطینه‌های کووید در چین، فعالیت تولیدی را آهسته کرد.

قیمت‌ها در حالی کاهش پیدا کرده است که فعالان بازار منتظر نتیجه دیدار روز چهارشنبه تولیدکنندگان اوپک و متحدانشان شامل روسیه، برای تصمیم گیری درباره سطح تولید سپتامبر هستند.

دو منبع در اوپک پلاس اظهار کردند: در دیدار سوم اوت وزیران اوپک پلاس، درباره افزایش ملایم تولید نفت بحث خواهد شد در حالی که سایرین گفتند تولید احتمالا ثابت می‌ماند. این دیدار پس از سفر ماه گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی برای متقاعد کردن تولیدکنندگان خاورمیانه برای افزایش تولید برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران شرکت هایتونگ فیوچرز گفتند: روند صعودی قیمتهای نفت به تدریج ضعیف شده است. به محض این که وضعیت عرضه و تقاضا، سیگنال‌های بیشتری از وخامت اوضاع را نشان دهد، نفت احتمالا پرچمدار سقوط قیمت در میان کالاهای دیگر خواهد شد.

 ایسنا

نوشته‌های مشابه