پکن ذخایر استراتژیک خود را دو برابر کرد/ ناوگان عظیم ۱۱۷ نفتکش در حال رساندن نفت فوق ارزان به چین هستند

در حالی که جهان به آرامی در حال بیرون آمدن از قرنطینه کرونا است چین بیشترین استفاده را از قیمت‌های فوق ارزان نفت خام برده است.

به نقل از راشاتودی، در حالی که جهان به آرامی در حال بیرون آمدن از قرنطینه کرونا است چین بیشترین استفاده را از قیمت‌های فوق ارزان نفت خام برده است. این در حالی است که تقاضا در بزرگترین واردکننده نفت خام جهان در حال بازگشت است.

در حال حاضر ناوگانی از ۱۱۷ نفتکش فوق بزرگ که هر کدام از آنها ظرفیت حمل ۲ میلیون بشکه نفت دارند رهسپار چین هستند تا نفت خود را از اواسط می تا اواسط آگوست در بنادر این کشور تخلیه کنند.

بسیاری از این محموله‌ها در ماه آوریل و در زمان سقوط قیمت نفت و منفی شدن قیمت نفت آمریکا خریداری شده‌اند.

بلومبرگ گزارش داد که اگر همه این نفتکش‌ها به اندازه ظرفیت ذخیره استاندارد خود نفت خام به همراه داشته باشند و آن را در انبارهای چین تخلیه کنند، این به معنای این خواهد بود که چین در سه ماه آینده بیش از ۲۳۰ میلیون بشکه نفت دریافت خواهد کرد. طبق گزارش بلومبرگ این بزرگترین گروه نفتکش‌هایی است که در یک مقطع زمانی به سوی بزرگترین واردکننده نفت جهان حرکت می‌کنند.

ماه گذشته، که تقاضای نفت در سایر نقاط جهان به شدت پایین آمده بود تولیدکنندگان درجات مختلف نفت خام تخفیف‌های سنگینی را برای خریداران چینی ارائه کردند و پالایشگاه‌های نفت چین با استفاده از این موقعیت محموله‌های نفت فوق ارزانی را از آلاسکا، کانادا و برزیل خریداری کردند.

تخمین زده شده است که در سه ماهه اول ۲۰۲۰ چین نرخ ذخیره‌سازی در انبارهای تجاری و استراتژیک نفت خود را دو برابر کرده باشد.

واردات نفت خام چین در ماه آوریل با بازگشت به کار پالایشگاه‌های این کشور به ۹.۸۴ میلیون بشکه در روز جهش کرد.

 

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه