اتوبوستر


اتوبوستر یکی از اجزای کمکی شبکه فشار متوسط می باشد که نقش اساسی آن در کیفیت ولتاژ تحویلی به مصرف کنندگان و مشترکین ولتاژ اولیه است و وظیفه تنظیم ولتاژ در رنج استاندارد بصورت اتومات در شبکه فشار متوسط را بر عهده دارد ، طولانی بودن مسیر شبکه و یا وجود مصرف کنندگان متعدد در طول مسیر ، باعث افت ولتاژ شبکه فشار متوسط می گردد.

لذا مشترکین انتهای خط می بایست با ولتاژ غیراستاندارد که بعضاً آسیب های جدی به مصرف کننده و تجهیزات وارد می نماید رو برو شوند ، چنانچه در اواسط این شبکه یک اتوبوستر نصب گردد، افت ولتاژ ایجاد شده توسط تپ چنجر on load این ترانسفورماتور بصورت خودکار به وضعیت مناسب تغییر پیدا نموده و ولتاژ تحویلی به شبکه را مجدد در رنج استاندارد تثبیت می نماید.

اتوبوستر تنظیم کننده اتوماتیک ولتاژ جهت شبکه های ۲۴ ، ۳۶ کیلو ولت طراحی شده است. این نوع تنظیم کننده ها جهت تثبیت ولتاژ مناسب و تقویت ولتاژ و تامین رضایت مصرف کنندگان بسیار پر اهمیت می باشد.

اتوبوستر دارای عایق روغن با قابلیت کنترل دستی و اتوماتیک از راه دور می باشد و قابل ارائه در سطوح جریان برابر با استاندارد ۵۰ الی ۳۰۰ آمپر ارائه میگردد.

رگولاتور ولتاژ یا اتوبوستر چگونه کار می کند؟

رگولاتور ولتاژ خودکار یا اتوبوستر از یک اتوترانسفورماتور با تپ چنچر قابل تغییر تحت بار نامی ساخته شده است.

در شبکه های سه فاز از دو یا سه اتوبوستر تکفاز و یا یک اتوبوستر سه فاز استفاده می شود. سیم_پیچ، هسته و تپ چنجر در یک محفظه ی پر از روغن قرار گرفته و توسط یک پنل هوشمند کنترل می شود. در صورتی که ولتاژ منبع یا ورودی تغییراتی بیشتر از حد مجاز داشته باشد، اتوبوستر با کاهش و یا افزایش تپ سعی در ثابت نگه داشتن ولتاژ خروجی می کند.

مزایا :
نصب به صورت تکفاز یا سه فاز
نصب سریع و آسان
تپ چنجر ON LOAD با ۳۲ پله
دارای شیر تخلیه جهت تعویض یا تصفیه روغن
نصب در شبکه های توزیع نیرو به صورت سه فاز مثلث یا دو فاز مثلث

مزایای کنترلر :
کنترل، و مقایسه کردن و پردازش اطلاعات
اندازه گیری مقادیر جریان، ولتاژ، توان اکتیو، راکتیو، ظاهری و COSQ ….
پورت ارتباطی RS232
امکان کنترل موتور تپ چنجر

نوشته‌های مشابه