افزایش ۱۷ درصدی بارش ‌ها در استان تهران

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران از افزایش ۱۷ درصدی بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تا کنون در استان تهران خبر داد.

به نقل از صدا و سیما، محمد رضا خانیکی گفت: از ابتدای سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه تا کنون) بیش از ۴۵۳ میلی متر بارش در تهران ثبت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه، ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه میزان بارش‌های استان تهران نسبت به مدت مشابه بلند مدت ۷۰ درصد افزایش داشته است افزود: بیشترین میزان بارندگی ثبت شده در استان تهران مربوط به ایستگاه رودک در آبریز سد لتیان و با ارتفاع بارش ۸۲۱ میلی متر است.

وی کمترین میزان بارندگی‌ها را در ایستگاه ورامین و با رقم ۲۷۹ میلی متر دانست و گفت: میزان بارندگی‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی تهران با افزایش و مقدار بارندگی‌ها در ارتفاعات و حوضه‌های آبریز سدهای تأمین کننده آب شرب تهران با کاهش مواجه است.

خانیکی با اشاره به اینکه میزان آورد رودخانه‌های تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است ادامه داد: این کاهش آورد رودخانه‌ها به دلیل افت بارش برف در ارتفاعات است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: درحال حاضر حجم آب ذخیره شده در سدهای ۵ گانه استان تهران معادل یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون مترمکعب است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و گرم‌تر شدن تابستان، امسال نسبت به سال گذشته مشترکان آب باید مصرف آب را مدیریت کنند.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه