الزام دریافت مجوز پدافند غیرعامل برای طرح‌های پتروشیمی

رئیس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر ضرورت دریافت مجوز پدافند غیرعامل پیش از اجرای طرح‌های پتروشیمی تأکید کرد.

به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ناصر جمشیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: موضوع پدافند غیرعامل بیشتر بر پیش‌بینی و پیشگیری و آمادگی استوار است، اما می‌توان موضوع پدافند غیرعامل را در حدود دانش و تجربه‌های ارزشمندی که در اختیار داریم به انجام برسانیم و نباید از آن غافل شویم.

وی با تأکید بر اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت پتروشیمی کشور افزود: اصول پدافند غیرعامل در طراحی مفهومی، پایه و تفضیلی طرح‌ها باید مدنظر قرار گیرد و به‌ جای پیوست پدافند غیرعامل، شاهد گنجاندن الزام‌های پدافند غیرعامل در جای جای طراحی‌ها باشیم. امروزه دریافت مجوز پدافند غیرعامل پیش از اجرای طرح‌های پتروشیمی ضرورت دارد.

رئیس پدافند غیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای برگزاری رزمایش در مجتمع‌های پتروشیمی تبریز، پردیس، پارس، بندرامام، کارون و شازند با محوریت پدافند شیمیایی و تمرین‌هایی در مجتمع‌های یوتیلیتی متمرکز مبین، دماوند و فجر با محوریت پدافند سایبری برای سنجش آمادگی در مدیریت شرایط اضطراری انجام شده ا

جمشیدی با بیان اینکه سامانه مدیریت شرایط اضطراری در شرکت‌های پتروشیمی در حال استقرار است، گفت: برای اطمینان از عملکرد و استخراج کاستی‌های موجود، سامانه در شرکت پتروشیمی پارس به‌عنوان پایلوت صنعت پتروشیمی به‌طور کامل مستقر است.

ایسنا

نوشته‌های مشابه