ایجاد یک بنچ‌مارک قیمت جدید برای نفت خام خلیج آمریکا

اس‌اندپی گلوبال پلاتز و آرگوس مدیا بنچ‌مارک جدیدی برای قیمت‌گذاری نفت خام صادراتی آمریکا به راه خواهند انداخت که جایگزین بنچ‌مارک وست تگزاس اینترمدییت (دابلیو تی‌آی)، خواهد شد.

به نقل از راشاتودی، اس‌اندپی گلوبال پلاتز و آرگوس مدیا بنچ‌مارک‌های جدیدی برای قیمت‌گذاری نفت خام صادراتی آمریکا به راه خواهند انداخت که جایگزین بنچ‌مارک وست تگزاس اینترمدییت (دابلیو تی‌آی)، خواهد شد.

دابلیوتی‌آی همچنان به عنوان مبنای کار خواهد بود اما در واقع برای قیمت‌گذاری نفتی که به مرکز کوشینگ تحویل داده می‌شود مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

طبق گزارش رویترز، این بنچ‌مارک‌ها صادرات نفت از خلیج آمریکا به صورت مقداری بالاتر یا پایین‌تر از دابلیوتی‌آی قیمت‌گذاری خواهند شد. در این بنچ‌مارک‌ها تولید نفت تگزاس، لوئیزیانا و اوکلاهاما اهمیت بالاتری خواهد داشت. به لطف شکوفایی تولید نفت شیل که آمریکا را یک بار دیگر به صادرکننده نفت تبدیل کرده است، اهمیت مرکز نفتی کوشینک کمتر شده است.

یوآن کرایک، رئیس بخش امور آمریکا در آرگوس مدیا، می‌گوید: تاجران حالا گزینه بنچ‌مارک‌های جدیدی را در اختیار دارند که کلیت بازار خلیج آمریکا را نمایش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، بنچ‌مارک آرگوس نفت ذخیره شده در ۷ موقعیت در طول سواحل خلیج آمریکا را در بر خواهد گرفت. این موقعیت‌ها شامل پایانه شرق هیوستن که اوپراتور آن ماژلان میداستریم پارتنرز است، ۳ پایانه تحت مالکیت انترپرایز پروداکتس پارتنرز و ۳ تأسیسات نفتی دریایی در هیوستن، سیبروک و تگزاس سیتی، می‌باشند.

بنچ‌مارک پلاتز، که با نام پلاتز امریکن گولف سلکت معرفی خواهد شد، بر اساس نفت خام سبک شیرین تولید شده در حوزه نفتی پرمیان که با خط لوله به ساحل خلیج آمریکا منتقل می‌شود، قیمت‌گذاری می‌شود.

انتظار می‌رود بنچ‌مارک‌های جدید که برای صادرات نفت آمریکا استفاده می‌شوند جایگاهی معادل نفت برنت پیدا کنند که در حال حاضر قیمت‌گذاری ۵۰ درصد از صادرات نفت جهان را به عهده دارد.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه