با نزدیک شدن طوفان آیدا؛ ۹۰ درصد تولید اسکله‌های نفتی آمریکا در خلیج مکزیک تعطیل شد

با حرکت طوفان سهمگین آیدا به سوی اسکله‌های نفتی آمریکا در خلیج مکزیک، شرکت‌های نفتی آمریکایی ۹۱ درصد تولید نفت خود را که معادل ۱.۶۵ میلیون بشکه در روز است، تعطیل کردند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با حرکت طوفان سهمگین آیدا به سوی اسکله‌های نفتی آمریکا در خلیج مکزیک، شرکت‌های نفتی آمریکایی ۹۱ درصد تولید نفت خود را که معادل ۱.۶۵ میلیون بشکه در روز است، تعطیل کردند.

همچنین طبق اطلاعیه اداره ایمنی و محیط زیست آمریکا ۸۴.۸۷ درصد از تولید گاز طبیعی خلیج مکزیک هم تعطیل شده است.

پیش‌بینی می‌شود طوفان آیدا قبل از رسیدن به سواحل غربی نیواورلئان تا یک طوفان رده ۴ تقویت شود. طبقه‌بندی قدرت طوفان‌ها در استاندارد آمریکا شامل یک به عنوان ضعیف‌ترین و ۵ به عنوان قوی‌ترین است.

ساکنان لوئیزیانا از امروز با عجله خود را برای این طوفان آماده می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود طوفان آیدا در موقع رسیدن به ساحل بادهایی با سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت ایجاد کند.

شرکت‌های نفت و گاز آمریکا ۲۷۹ اسکله دریایی خود را تعطیل کرده‌اند که این معادل ۴۹.۸۲ درصد از کل اسکله‌های دریایی نفت و گاز این منطقه است.

این شرکت‌ها همچنین ۱۱ کشتی حفاری را از مسیر طوفان خارج کرده و به ساحل آورده‌اند.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید نفت خلیج مکزیک ۱۷ درصد کل تولید نفت آمریکا را در بر می‌گیرد و تولید گاز این منطقه معادل ۵ درصد کل گاز تولیدی آمریکا است.

نوشته‌های مشابه