تامین برق مشترکان خانگی و بیمارستان‌ها

تامین برق مشترکان خانگی و بیمارستان‌ها خط قرمز ماست

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تامین برق مشترکان خانگی و بیمارستان‌ها خط قرمز دولت است، از وضعیت مطلوب تامین برق در کشور خبر داد.

به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی، با اشاره به کاهش دمای کشور و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با هماهنگی‌های خوبی که با شرکت ملی گاز و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام شده است، ما وضعیت نسبتاً مطلوبی برای تأمین برق در این روزها داریم. با این حال لازم است هموطنان توصیه‌هایی که ما به صورت اطلاعیه از طریق پیامک به استحضار مشترکان رساندیم را جدی گرفته و در کاهش مصرف برق دقت لازم را داشته باشند.

وی افزود: با توجه به بارش برفی که در برخی از نقاط کشور پیش‌بینی شده به گروه‌های اجرایی دستور آماده باش داده و استان‌های معین نیز برای کمک مشخص شده‌اند. برنامه‌ریزی کرده‌ایم برای مشترکان خانگی و بیمارستان‌ها که خط قرمز ما هستند اعمال خاموشی نکنیم و تحقق این شرایط را می‌توانیم با صرفه‌جویی مردم به صورت قطعی قول بدهیم.

رجبی مشهدی با درخواست کاهش مصرف از مشترکان اظهار داشت: با توجه به اینکه طول دوره سرما زیاد است از مردم درخواست می‌کنیم در این دوره ضمن انجام مراقبت‌های لازم، مدیریت مصرف انرژی داشته تا ان‌شاءالله در تأمین سوخت نیروگاه‌ها هیچ مشکلی نداشته باشیم.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه