تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای یازدهمین هفته در ۱۲ هفته اخیر افزایش یافته است.

به نقل از رویترز، شمار دکل‌ های نفت و گاز آمریکا برای یازدهمین هفته در ۱۲ هفته افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با وجود تلاش برای کاهش هزینه‌های امسال خود و سال آینده میلادی فعالیت‌های حفاری را ازسر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۱۴ آذرماه) خود آورده است که با افزایش سه دستگاه، مجموع دکل ‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به پنجم دسامبر جمعه (۱۴ آذرماه) به ۳۲۳ دستگاه رسید.

تعداد کل دکل ‌های حفاری فعال در این هفته ۴۷۶ دستگاه و ۶۰ درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

شمار مجموع دکل ‌های حفاری آمریکا از ماه اوت و زمانی که تعداد آنها به کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) یعنی ۲۴۴ دستگاه رسیده بود، افزایش یافته است.

مجموع دکل ‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با پنج دستگاه افزایش به ۲۴۶ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید، این در حالی است که شمار دکل ‌های گازی با دو دستگاه کاهش به ۷۵ دستگاه رسید.

با وجود اینکه قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به‌دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۲۵ درصد کاهش یافته، امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا سبب شده است قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا ۱۱۵ درصد افزایش یابد و به حدود ۴۶ دلار برای هر بشکه برسد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه