محرابیان وزیر نیرو برق

تلاش در جهت جبران فاصله برق تولیدی و تقاضا تا تابستان ۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو صبح امروز در بازدید از نیروگاه در حال ساخت سیکل ترکیبی زرند نیروگاه زرند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی زرند یکی از نیروگاه‌هایی است که در برنامه داریم تا قبل از آغاز فصل گرم سال و اوج بار مصرف برق در سال ۱۴۰۱ به شبکه برق متصل شود.

وی با بیان اینکه واحد ۱ این نیروگاه در مراحل راه‌اندازی قرار داشته و واحد ۲ آن نیز حداکثر با فاصله یک ماه راه‌اندازی شده و برق آن وارد شبکه می‌شود گفت: در سطح کشور نیز در تلاش هستیم تا تمامی نیروگاه‌هایی را که امکان راه‌اندازی آنها تا قبل از تابستان فراهم است را به سرعت هر چه تمام‌تر راه‌اندازی و وارد مدار کنیم.

وزیر نیرو با ابراز اینکه امیدواریم مردم تابستان ۱۴۰۱ را با مشکلات کمتری نسبت به تابستان‌ سال گذشته سپری کنند افزود: واقعیت این است که فاصله بین تولید، مصرف و تقاضا در کشور ما عدد بالایی بوده و ۱۵ هزار مگاوات فاصله وجود دارد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی شده تا بخشی از این فاصله با کمک ظرفیت‌های جدیدی که در این حوزه به بهره‌برداری می‌رسد جبران شده و بخشی از آن را بتوان با مدیریت تقاضا جبران کنیم تا تابستان مشکلات کمتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

محرابیان در ارتباط با محدودیت‌هایی که برای برق صنایع در سال گذشته اتفاق افتاد گفت: در این ارتباط باید برنامه‌ریزی شده که جزئیات آن در آینده اعلام می‌شود.

نوشته‌های مشابه