روتور توربین

ساخت روتور توربین بخار نمودی از توان بالای نیروی انسانی کشور است

وزیر نیرو ساخت نخستین روتور توربین بخار ایرانی را یکی از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی در کشور دانست.

به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان، در مراسم رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران گفت: این اقدام بسیار ارزنده و مهمی است که توسط طراحان، مهندسان، تکنسین‌ها، کارگران و مدیران دست‌اندرکار در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: ارزش این اقدام بسیار بیشتر از رقم ریالی صرفه‌جویی شده در هزینه تأمین چنین روتوری است؛ اعتماد به نفس و روحیه‌ای که چنین کاری ایجاد می‌کند مطمئناً با این اعداد و ارقام قابل اندازه‌گیری نیست.

وزیر نیرو اجرای این پروژه را یکی از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی در کشور برشمرد و افزود: این اقدام یکی از نمودهای انگیزه دادن به جوانانی است که در مدارس و دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.

به گفته این مقام مسئول شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران باید در برنامه‌ریزی‌های خود نه تنها به نیازهای کشور، بلکه چشم به بازارهای منطقه داشته باشد. این محصولات موجب می‌شود تا ایران در کنار تولیدکنندگان بزرگ این صنعت در دنیا قرار بگیرد و بدون تردید با توسعه روابط اقتصادی به شکل روزافزون دست‌اندرکاران این صنعت چه در شرکت تعمیرات نیروگاهی و چه در سایر بخش‌ها، بازار گسترده‌ای را پیش‌روی خود دارند. نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران، یکی از پروژه‌های ارزنده در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» است.

 

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه