شناسایی مشمولان برق امید با راه اندازی سامانه برق من

سخنگوی صنعت برق، از شناسایی مشمولان برق امید با راه اندازی سامانه برق من خبر داد.

به نقل از صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی گفت: در راستای اجرای طرح برق امید، شرکت توانیر اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه‌ای کرده است که طبق آن مشترکان براساس میزان مصرف، تقسیم بندی و از این طریق مشترکان مشمول طرح برق امید با دقت بالا شناسایی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اپلیکیشن برق من با امکاناتی متنوع، مشترکان را برای کاهش مصرف برق راهنمایی می‌کند گفت: در واقع رفتار مشترکان تعیین کننده آن است که مشمول طرح برق امید (تخفیف صد درصدی بهای برق) می‌شوند یا خیر و به همین دلیل سامانه‌ای برای شناسایی و تفکیک مشترکان طراحی و راه اندازی شده است.

رجبی مشهدی ادامه داد: با توجه به اطلاعات موجود، همزمان با ارسال صورتحساب برق مصرفی شهریور و مهر، پیامک‌هایی نیز برای مشترکان ارسال شده است که علاوه بر مشخص کردن میزان مصرف، قرارگیری آن‌ها در گروه‌های کم مصرف، خوش مصرف یا پرمصرف را هم اعلام کرده است.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه پس از قرائت کنتورها، اطلاعات وارد این سامانه می‌شود، افزود: با توجه به راه اندازی طرح برق امید از ابتدای آبان ماه، رفتار مصرفی مشترکان برق، که در قرائت بعدی خود را نشان خواهد داد، گروه مصرفی آنان را مشخص خواهد کرد. با توجه به اینکه در ماه‌های سرد قرار داریم، سیستم‌های روشنایی، یخچال و فریزر و تلویزیون و رایانه از مهمترین وسایل برقی است که می‌تواند در میزان مصرف برق مشترکان مؤثر باشد.

به گفته این مقام مسئول این اپلیکیشن با هدف ارائه غیر حضوری کلیه خدمات طراحی و قابل استفاده برای کلیه مشترکین راه اندازی شده است.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه