مدیرعامل توانیر مطرح کرد ضرورت نصب مولد اضطراری در مراکز حیاتی

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: طبق مصوبه سازمان پدافند غیرعامل کشور، همه مراکز حساس و حیاتی باید مجهز به مولد اضطراری تامین برق باشند.

به نقل از صدا و سیما، محمد حسن متولی زاده در حاشیه نهمین رزمایش سراسری تست آماده به کاری مولدهای اضطراری برق در مرکز پایش صنعت برق گفت: برخی دستگاه‌ها و مراکزی که نیاز مبرم به برق دارند، هنوز نسبت به تامین مولد اضطراری اقدام نکرده اند که باید هرچه سریع‌تر در این باره اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شبکه برق کشور توانسته به همکاری سازمان پدافند غیر عامل و همراهی متخصصان برق اطمینان و پایداری بالایی در تامین به موقع برق ایجاد کند گفت: پایداری ایجاد شده به گونه‌ای بوده که در ۱۷ سال گذشته هیچ مشکل سراسری در تامین برق به وجود نیامده است.

مدیر عامل توانیر با اشاره به اینکه شبکه برق جز شبکه‌هایی است که به طور معمول مورد انواع تهدیدها قرار می‌گیرد ادامه داد: استفاده از فیبرنوری در صنعت برق برای برقراری ارتباطات یکی از راهکارهای افزایش امنیت شبکه است، زیرا این شبکه به دلیل پایداری بالا برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متولی زاده توجه به وجود واحدهای پراکنده تولید برق و مولدهای اضطراری تامین برق در سازمان‌ها و مراکز حساس از جمله بیمارستان‌ها را ضروری خواند و گفت: فعالیت‌های خوبی در این سال‌های اخیر انجام شده است. سازمان‌های زیادی این مولدها را تامین و آماده به کار کرده اند که در شرایط خاص می‌توان از وجود آن‌ها استفاده کرد، همچنان که در اوج مصرف تابستان امسال این امر انجام شد.

وی با بیان اینکه هنوز برخی مراکز حساس و حیاتی برای تامین مولد اضطراری اقدامی نکرده اند، گفت: همه دستگاه‌هایی که نیاز ضروری به برق پایدار دارند، باید نسبت به تامین مولد اقدام کنند، زیرا در برخی مواقع امکان دارد نتوان به دلایل مشکلات طبیعی برق مورد نیاز را تامین کرد بنابراین داشتن مولد برای همه دستگاه‌ها و مراکز حساس ضروری است.

مدیر عامل توانیر از آمادگی این شرکت برای کمک به دستگاه‌هایی که مولد دارند، اما نیاز به تعمیر و نگهداری دارند خبر داد و افزود: همکاران توانیر آمادگی دارند در این زمینه به دستگاه‌ها کمک رسانی کنند تا مولدهای آنان آماده بکار شوند. هرچه واحدهای مصرف کننده برق آماده‌تر باشند، بهتر می‌توانند در شرایط اضطراری و بحرانی برق خود را تامین کنند.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه