ممنوعیت گاز طبیعی در ساختمان‌های جدید نیویورک - مهرشید نیرو •

ممنوعیت گاز طبیعی در ساختمان‌های جدید نیویورک

گروه‌های مدافع محیط زیست اعلام کردند کتی هوچول، فرماندار نیویورک به زودی بودجه‌ای را منتشر می‌کند که احتمالا شامل برنامه‌ای برای ممنوعیت گاز طبیعی و سایر سوخت‌های فسیلی در ساختمان‌های جدید نیویورک خواهد بود.

 مقامات دفتر فرماندار نیویورک اعلام کردند هوچول سرگرم کار با مجلس برای نهایی کردن بودجه است اما نمی‌توان گفت آنها چه زمانی به توافق خواهند رسید.

هوچول در سخنرانی ژانویه خود متعهد شده بود انتشار گازهای گلخانه‌ای از ساختمان‌های جدید تا سال ۲۰۲۷ صفر شود.

تصمیم این ایالت همسو با ممنوعیت استفاده از گاز طبیعی در نیویورک سیتی که دسامبر گذشته اعلام شد و ده‌ها شهر کوچکتر آمریکا در سال‌های اخیر گرفته می شود که تلاش می کنند اشکال پاک‌تر انرژی را جایگزین سوختهای فسیلی کنند.

در کوتاه مدت قوانین جدید تاثیر چندانی در کاهش آلایندگی‌های نیویورک نخواهند داشت زیرا شامل ساختمان‌های قدیمی متعددی نمی شود و ساختمان‌های جدید از برقی استفاده می کنند که در هر حال با سوختن سوخت‌های فسیلی تولید شده است. با این حال در بلندمدت انتشار آلایندگی کاهش پیدا خواهد کرد زیرا قانون اقلیمی ۲۰۱۹ این ایالت ملزم می کند کل تولید برق تا سال ۲۰۴۰ از منابع پاک باشد که ۷۰ درصد آن از انرژی‌های تجدیدپذیر خواهد بود.

صنعت گاز نیویورک هشدار داده است عدم استفاده از گاز، هزینه‌های مصرف کننده را افزایش خواهد داد زیرا گرمایش برقی بسیار گران‌تر است.

بر اساس گزارش رویترز، با بهبود اقتصاد از پاندمی کووید ۱۹، استفاده از گاز در نیویورک از حدود ۳.۳۹ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۰ به ۳.۴۴ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۱ رشد کرد، در حالی که میزان مصرف در سال ۲۰۱۸ به رکورد ۳.۶۳ میلیارد فوت مکعب در روز رسیده بود. مصرف گاز مسکونی و تجاری نیویورک در سال ۲۰۲۱ برای سومین سال متوالی کاهش یافت و به ۱.۹۷ میلیارد فوت مکعب در روز رسید که پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۱۶ بود.

ایسنا

نوشته‌های مشابه