هر شهروند باید از سهمیه برق خود استفاده کند - مهرشید نیرو- میکروتوربین، پنل خورشیدی

هر شهروند باید از سهمیه برق خود استفاده کند

مدیرعامل گروه مپنا گفت: باید کاری کنیم مصرف‌کننده‌ بتواند همچون کالایی قابل مبادله از سهمیه برق خود استفاده کند، با توسعه خودرو برقی، با استفاده از برق خورشیدی به شهروندانی که به این شکل در سوخت صرفه جویی کرده‌اند معادل یا سهمیه‌ای قابل مبادله ارائه شود.

عباس علی آبادی امروز در سی و یکمین همایش سالانه بین‌المللی مهندسی مکانیک ایران و نهمین همایش صنعت نیروگاهی ایران با ابراز خرسندی از برگزاری کنفرانس‌های مهندسی مکانیک و صنعت نیروگاهی به صورت همزمان، این رویداد را فرصت مناسبی برای ارائه راهکارهای مناسب برای حل مشکلات کشور دانست و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات و گره‌های کشور که هر روز نیز بزرگتر می‌شود موضوع انرژی و اقتصاد آن است.

وی با ارائه آمار و ارقام این حوزه افزود: در کشوری مثل آلمان هر کیلو وات ساعت برق ۳۵ سنت و هر متر مکعب بنزین ۲ یورو است. اما در کشور ما این ارقام متفاوت است.

علی آبادی با اشاره به برخی راه حل‌های این حوزه گفت: سال‌هاست که این مسئله در کشور نقد می‌شود. راه حل‌هایی هم وجود دارد که بررسی نمی‌شود.

رئیس انجمن مهندسان مکانیک ایران در ادامه با تاکید بر وخامت حوزه آب در کشور، استفاده بی‌رویه و غیرعلمی از آب را در حوزه کشاورزی و بسیاری موارد دیگر نقد کرد و از مهندسان و نخبگان خواستار ارائه راه‌حل‌های کارآمد شد و افزود: مهندسان مکانیک می‌بایست با علم خود راهکارهای عملی و اجرایی در این امور ارائه کنند. همچنین کنفرانس‌ها را باید تبدیل به رویدادهایی علمی و عملی کنیم که زمینه بررسی مشکلات روز کشور باشد.

علی‌آبادی سهم ایران را از نظر رتبه علمی جهان ۲درصد و در مهندسی مکانیک ۳/۴۲ درصد عنوان و مشارکت این بخش از جامعه علمی را در حل معضلات کشور بااهمیت خواند و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم شاهد بکارگیری پیشرفت‌های علمی در رفع نیازهای ملی باشیم.

مدیرعامل گروه مپنا در پایان سخنان خود پدیده مهاجرت نخبگان کشور را مسئله مهمی توصیف کرد که نباید به آن عادت کرد و با تاکید بر لزوم ریشه یابی این معضل تصریح کرد: ما در گروه مپنا تلاش کرده‌ایم جاذبه‌هایی برای نخبگان کشور فراهم آوریم و به این شکل بیش از ۶هزار نخبه کشور در این گروه مشغول به کار هستند. وجود کنفرانس‌هایی مثل این نیز می‌تواند زمینه تعامل صنعتی‌ها و دانشگاهیان را فراهم کند و فرصت خوبی است که با این تعاملات دانشگاهیان هرچه بیشتر جذب صنعت کشور شوند.

ایسنا

نوشته‌های مشابه