تعرفه آب

وزیر نیرو: برنامه ای برای افزایش تعرفه آب نداریم

وزیر نیرو گفت: اکنون هیچ برنامه ای برای افزایش تعرفه آب مشترکان پرمصرف آب نداریم و به دنبال آن نیستیم.

علی اکبر محرابیان امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساتفا با بخش خصوصی در خصوص نصب پنلهای خورشیدی با بیان اینکه امیدواریم این جلسه نقطه عطفی برای ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر و توسعه این صنعت باشد اظهار کرد: از مهمترین برنامه‌ها و اولویتهای وزارت نیرو که در قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز آمده ایجاد توسعه اقتصادی و استمرار رشد اقتصادی در کشور است.

وی افزود: رشد اقتصادی در شرایط فعلی محقق نمی‌شود مگر اینکه توسعه صنعت انرژی کشور صورت گیرد؛ ما در طول سالهای اخیر علیرغم رشد قابل توجه صنعت در کشور  و بخش خدماتی شاهد نارسایی‌هایی برای تامین انرژی بودیم و همچنان شرایط به گونه ای است که باید برای این مسئله تدابیر لازم صورت گیرد تا امکان توسعه اقتصادی فراهم شود.

او تاکید کرد: مسئله انرژی در ایران به ویژه برق موضوعی است که جزو اولویتهای دولت قرار گرفته و برنامه‌هایی را برای این مهم در دستور کار داریم، در مورد صنعت برق با توجه به کمبودهای موجود برنامه‌هایی را ارائه کردیم که حاصل تفکر فعالان و متخصصان این صنعت است.

وی با بیان اینکه امروز شاید مهمترین کاری که در وزارت نیرو دنبال می کنیم اجرای کردن این برنامه‌هاست گفت: در قالب نیروگاه‌های حرارتی، تجدیدپذیر، تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی و رفع مشکلات موجود نیروگاه ها به دنبال توسعه این بخش هستیم.

ایسنا

نوشته‌های مشابه