ژاپن ۱۴میلیارد دلار در تولید گاز طبیعی موزامبیک سرمایه گذاری می کند

دولت ژاپن با مشارکت بخش خصوصی حدود ۱۴.۴ میلیارد دلار (معادل ۱.۵ تریلیون ین) در توسعه گاز طبیعی مایع موزامبیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به نقل از راشاتودی، نیکی آسین رِویو گزارش داد که دولت ژاپن در مشارکت با بخش خصوصی حدود ۱۴.۴ میلیارد دلار (معادل ۱.۵ تریلیون ین) در توسعه گاز طبیعی مایع موزامبیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این پول در توسعه میدان گازی این کشور آفریقایی سرمایه‌گذاری خواهد شد تا از سال ۲۰۲۴ سالانه ۱۲ میلیون تن ال‌ان‌جی تولید کند. به عنوان بخشی از این توافق شرکت ژاپنی میتسویی و شرکت ملی نفت، گاز و فلزات ۲۰ درصد از این میدان را خریداری خواهند کرد.

۳ بانک خصوصی ژاپنی بیشتر مبلغ این سرمایه‌گذاری را تأمین خواهند کرد و بانک دولتی همکاری بین‌المللی ژاپن هم ۳ میلیارد دلار به صورت وام پرداخت خواهد کرد.

در گزارش دیگری هم اعلام شد که ۳ میلیارد دلار اوراق قرضه برای یک پروژه ال‌ان‌جی موزامبیک صادر خواهد شد که شرکت میتسویی در آن با ۲۰ درصد سهم شریک فرعی شرکت توتال فرانسه است. بخشی از سرمایه گذاری ۱۴.۴ میلیارد دلاری ژاپن هم به این پروژه به خصوص اختصاص خواهد یافت.

ژاپن بزرگترین واردکننده ال‌ان‌جی در جهان است اما موزامبیک در حال تبدیل شدن به یک قطب ال‌ان‌جی در جهان است. پروژه ۲۰ میلیارد دلاری توتال سالانه ۱۳ میلیون تن ال‌ان‌جی تولید می‌کند و پروژه روومای اکسون ۱۵.۲ میلیون تن تولید در سال تولید خواهد کرد.

 

 

خبرنگار مهر

نوشته‌های مشابه