کشاورزان کردستانی چگونه از برق رایگان بهره‌مند می‌شوند؟

کشاورزان کردستانی چگونه از برق رایگان بهره‌مند می‌شوند؟

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: کشاورزان کردستانی در صورت همکاری با شرکت توزیع برق، از برق رایگان بهره مند می‌شوند.

هیوا لهونیان در تشریح این خبر اظهار کرد: وزارت نیرو مشوق های ویژه ای را برای مشترکین کشاورزی در راستای رونق بخش کشاورزی در نظر گرفته است و کشاورزان در صورت همکاری می توانند از مزایای برق رایگان بهره مند شوند.

وی افزود: بر اساس بخش نامه وزارت نیرو کشاورزان این استان در صورت عقد تفاهم نامه با شرکت های توزیع برق، در صورتی که در ساعات اوج مصرف (۱۳ الی ۱۷) پمپاژهای برقی چاه‌های کشاورزی خود را از مدار خارج کنند از مزایای برق رایگان در طول ۲۰ ساعت باقی مانده از شبانه روز، بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ذکر کرد: تعداد مشترکین کشاورزی استان حدود ۸ هزار و ۱۰۵ مشترک است که این تعداد از مشترکین ۵.۲۸ درصد از برق استان را در ساعات اوج مصرف، به خود اختصاص می‌دهند.

لهونیان در ادامه با بیان اینکه مشترکین کشاورزی حدود ۱۲۳ هزار و ۵۷۷ مگاوات از مصرف زمان پیک را به خود اختصاص می دهند، بیان کرد: در صورت همکاری این مشترکین می‌توان به کاهش مصرف برق در این ساعات امیدوار بود.

وی با اشاره به پرداخت پاداش نقدی در طول دوره همکاری به کشاورزان در سال ۹۹ گفت: همکاری مشترکان کشاورزی در طرح های پیک سایی تابستان سال۹۹، صرفه جویی ۳۸ مگاواتی برق در کاهش پیک بار و پرداخت ۶ میلیارد و چهل میلیون ریال پاداش مشارکت به آنان را، به دنبال داشت.

مدیر امل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه نسبت به اهمیت مصرف برق در روزهای گرم تابستان، عنوان کرد: اجرای سامانه های نوین آبیاری علاوه بر بالارفتن راندمان بخش کشاورزی و افزایش محصول در تابستان، می تواند باعث استفاده بهینه از نعمت خدادادی آب و کاهش مصرف برق نیز بشود.

لهونیان با بیان اینکه در ساعات غیر اوج مصرف نیز مشترکان باید برق را به درستی مصرف کنند، اظهار کرد: شرایط اقلیمی استان کردستان به نحوی است که به کولر گازی تا حدی احتیاج ندارد و اگر هم مشترکینی از این وسیله سرمایشی استفاده می کنند بهتر است دمای آن را روی درجه ۲۵ و ۲۶ درجه قراردهند با افزایش هردرجه کولر گازی ،بالغ بر ۵ درصد بهای برق مصرفی مشترک افزایش می یابد.

لهونیان در پایان اظهار امیدواری کرد با همراهی بخش کشاورزی و همه ی مشترکین استان در بخش های مختلف،دوره پیک مصرف امسال را که یکی از سخت ترین تابستان های چند سال اخیر خواهد بود با موفقیت سپری کنیم.

نوشته‌های مشابه