گاز ۲۵ اداره دولتی در خراسان رضوی قطع شد - مهرشید نیرو •

گاز ۲۵ اداره دولتی در خراسان رضوی قطع شد

مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: ۴۱ هزار مورد نظارت و بازرسی مصرف گاز در دستگاه‌های دولتی استان انجام شده که این مهم منجر به صدور ۹۴۶ اخطار مدیریت الگوی مصرف و قطع گاز ۲۵ اداره دولتی شده است.

حسن افتخاری اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی از نیمه آذر ماه امسال مطابق بخشنامه ابلاغی معاون رئیس‌جمهور نسبت به تشکیل گشت‌های پایش مدیریت مصرف گاز ادارات و موسسات دولتی استان اقدام نموده است.

وی افزود: از زمان آغاز این طرح تاکنون ۴۱ هزار بازدید در مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی انجام شد که نتیجه آن صدور ۹۴۶ مورد اخطار و قطع گاز ۲۵ اداره دولتی به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بیان کرد: با توجه به گستردگی و ماندگاری جبهه هوای سرد در سطح کشور و افزایش مصرف گاز طبیعی از مدیران دولتی و متولیان انرژی ادارات درخواست می‌شود حتما وسایل گرمایشی سازمان‌ متبوع خود را یک ساعت قبل از اتمام ساعت کاری و در تعطیلات آخر هفته خاموش کنند.

افتخاری تأکید کرد: دمای رفاه ساختمان‌های دولتی باید ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در فضاهای داخلی و بسته و ۱۸ درجه سانتیگراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده باشد.

وی گفت: شرکت گاز خراسان رضوی به صورت ۲۴ ساعته با تشکیل ۵۰ تیم نسبت به پایش و نظارت مصرف گاز ادارات دولتی استان اقدام می‌کند. ادارات دولتی در صورت عدم رعایت صرفه‌جویی و دمای رفاه در مرحله اول اخطار کتبی دریافت نموده و در صورت عدم اصلاح مصرف در مرحله بعد با هماهنگی استانداری نسبت به قطع جریان گاز آنان اقدام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی افتخاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر شبکه گاز طبیعی در تمام شهرها و روستاهای خراسان رضوی پایدار است و به امید خدا و همکاری مردم و مسئولان با رعایت مصرف بهینه گاز امسال هم شاهد عبور گرم از روزهای سرد سال خواهیم بود.

isna

نوشته‌های مشابه