آغاز اصلاح سراسری روشنایی معابر در کشور

مدیرعامل شرکت توانیر از آغاز دومین عملیات سراسری بازسازی شبکه‌های توزیع برق کشور با محوریت اصلی اصلاح روشنایی معابر و با هدف کاهش مصرف سوخت در فصل سرد سال خبر داد.

محمدحسن متولی زاده با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته که از ماه گذشته آغاز شده است، در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، برنامه تعمیرات و بازسازی شبکه‌های توزیع برق در سراسر کشور به صورت همزمان انجام می‌شود.

متولی زاده با بیان این که در برنامه ماه گذشته شبکه‌های توزیع برق به طولی معادل فاصله تهران تا بندرعباس تعمیر و بازسازی شد، خاطرنشان کرد: در این دوره از تعمیرات که پنجشنبه ۲۷ آذرماه شروع می‌شود، فرایند اصلاح روشنایی معابر معابر اصلی شهرها و جاده‌های بین شهری آغاز خواهد شد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به این که اصلاح روشنایی با چنین ظرفیتی معادل ایجاد یک نیروگاه مجازی به بزرگی ۵۰۰ مگاوات است، اضافه کرد: اصلاح روشنایی معابر که فرایند اجرایی آن به صورت سراسری در کشور آغاز می‌شود، می‌تواند آثار خود را در کوتاه مدت به صورت کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها نمایان سازد.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، او با بیان این که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته فازهای بعدی تعمیرات و بازسازی شبکه‌های توزیع برق کشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه‌های پیش‌رو ادامه خواهد یافت، در خصوص اهمیت اجرای این برنامه‌ها گفت: انجام این کار با توجه به در پیش بودن زمستان و احتمال بروز بحران‌های طبیعی مانند بارش باران، برف، سیل و… بسیار با اهمیت است و می‌تواند باعث افزایش پایداری شبکه از طریق مقاوم سازی، کاهش مدت زمان رفع مشکلات و به مدار آمدن مجدد شبکه در زمان وقوع بحران شود.
بر پایه این گزارش، از این پس هموطنان در سراسر کشور می‌توانند مشکلات و خرابی‌ شبکه‌های توزیع را از طریق “اپلکیشین برق من” یا شماره ۱۲۱ اعلام کنند.

ایسنا

نوشته‌های مشابه