سیلاب‌های احتمالی فروردین

آماده‌سازی سد کرج و طالقان برای سیلاب‌های احتمالی فروردین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: با توجه به شرایط موجود در خصوص دو سد کرج و طالقان برای فصل گرم سال آینده نگرانی وجود ندارد.

داوود نجفیان در خصوص آخرین وضعیت دو سد امیرکبیر(کرج) و طالقان، گفت: طبق آخرین آمار در حال حاضر سد کرج از ۱۷۹ میلیون مترمکعب ظرفیت، ۹۷ میلیون مترمکعب ذخیره آب دارد و ۸۲ میلیون مترمکعب از ظرفیت آن خالی است؛ این نشان می‌دهد که در حال حاضر ذخیره سد کرج نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو میلیون مترمکعب یعنی حدود یک درصد بیشتر است.

نجفیان افزود: از ۴۲۰ میلیون مترمکعب ذخیره سد طالقان هم در حال حاضر ۲۶۶ میلیون مترمکعب پر است. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۶۹ میلیون مترمکعب بود که البته سه میلیون مترمکعب اختلاف عدد قابل توجهی نیست.

وی ادامه داد: آمار و ارقام نشان می‌دهد که وضعیت دو سد امیرکبیر و طالقان خوب است؛ ضمن اینکه با توجه به بارش‌های بهاری که طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی نرمال ارزیابی شده است، ما باید برای مهار سیلاب‌های احتمالی مقداری از ظرفیت دو سد را خالی نگه داریم.

این مسئول در خصوص میزان بارندگی‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون هم گفت: از مهرماه تاکنون ۲۶۰ میلیمتر بارندگی در البرز داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته که ۳۰۰ میلیمتر بارش ثبت شده حدود ۱۵ درصد کاهش داشته است اما با توجه به بارش‌هایی که برای هفته آینده و فروردین ماه پیش‌بینی شده امیدواریم وضعیت بهتر شود.

وی در پایان گفت: به طور کلی با توجه به شرایط موجود در خصوص دو سد امیرکبیر و طالقان برای فصل گرم سال آینده نگرانی وجود ندارد.

ایسنا

نوشته‌های مشابه