احداث نیروگاه‌ خورشیدی در استان تهران مورد حمایت قرار می‌گیرد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: گسترش و حمایت از احداث نیروگاه های خورشیدی یکی از راهبردهای محوری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در راستای کاهش تلفات است.

به نقل از وزارت نیرو، حاجی رضا تیموری، گفت: با تولید انرژی‌های پاک سالیانه میلیون‌ها مترمکعب سوخت فسیلی صرفه جویی شده و از انتشار گازهای آلاینده جلوگیری می‌شود، همچنین علاوه بر مزایای پدافند غیرعامل در اشتغال‌زایی جوانان منطقه نیز تأثیر می‌گذارد.

تیموری با اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و ارائه خدمات الکترونیکی از طریق اپلیکیشن برق من، سایت شرکت برق و تلفن ۱۲۱ بر لزوم استفاده هرچه بیشتر مشترکان و متقاضیان از خدمات مذکور و عدم مراجعه حضوری به مناطق برق تحت پوشش شرکت تاکید کرد و افزود: هم اکنون ۳۷ خدمت به صورت غیرحضوری به مشترکان ارائه می‌شود.

وی ضمن قدردانی از همکاری مشترکان بخش‌های مختلف برای گذر موفق از دوره اوج مصرف تابستان، گفت: مبلغ ۱۴۹ میلیارد ریال به عنوان پاداش، برای مشترکان مذکور تخصیص داده شد که از این مبلغ ۱۱۴ میلیارد ریال سهم صنایع، ۱۷ میلیارد ریال سهم کشاورزان و ۱۸ میلیارد ریال هم سهم سایر مشترکان است و به حساب بستانکاری آنها منظور می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با قدردانی از تلاش‌های تمامی همکاران و مشترکانی که در طرح‌های فنی و غیرفنی مدیریت مصرف انرژی در تابستان مشارکت داشتند، گفت: استفاده از مولدهای تولید برق توسط مشترکان دیماندی، قطع برق چاه‌های آب کشاورزی به مدت چهار ساعت در زمان اوج مصرف، عقد تفاهم نامه با مشترکان صنعتی و جابجایی بار مصرفی آنها به روزهای پنجشنبه و جمعه و همکاری شهرک‌های صنعتی در کاهش ساعات فعالیت خود به مدت چهار ساعت در طی دو روز در هفته در زمان‌های اوج بار، مؤثرترین طرح‌های انجام شده در راستای تأمین برق پایدار برای کلیه مشترکان در فصل تابستان بودند.

تیموری تصریح کرد: مدت زمان مورد نیاز برای مدیریت بار مشترکان و عبور از پیک بار تابستان فقط سه ماه در سال است، یعنی از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه که خوشبختانه با توجه به شرایط جوی این همکاری امسال از اواخر خردادماه تا ۱۴ مرداد ماه به طول انجامید. با اصلاح و بهینه سازی تأسیسات و تجهیزات شبکه‌ها ضمن تاب آور کردن آنها، قابلیت اطمینان شبکه‌ها افزایش می‌یابد، تعداد خاموشی‌ها کم می‌شود و در نهایت با تأمین و استمرار برق تحویلی رضایتمندی مشترکان افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران چالش اصلی برق استان را عدم تأمین منابع نقدینگی برای تحقق اهداف تبیین شده و اجرای پروژه‌های تعریف شده برشمرد و ادامه داد: در شهرستان پاکدشت ۹۳ درصد از بهای انرژی فروخته شده وصول شده، در صورتی که باید این میزان با دریافت قسمتی از بدهی معوقه مشترکان به عدد ۱۰۵ درصد برسد.

تیموری در خاتمه یادآور شد که عدم پرداخت بهای انرژی مصرفی توسط برخی از مشترکان میزان مطالبات این شرکت از مشترکان را به عددی نزدیک به ۵۲۰ میلیارد تومان رسانده است که از این مبلغ بدهی، مشترکان بخش‌های خانگی ۱۱۱ میلیارد تومان، تجاری ۱۳۱ میلیارد تومان، عمومی و ادارات ۹۱ میلیارد تومان، کشاورزان با احتساب آب و آبفا ۱۴۳ میلیارد تومان و مشترکان صنعتی ۴۳ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده‌اند.

خبرگزاری مهر

برای مشاوره جهت خرید و نصب پنل خورشیدی ، با همکاران ما در مهرشید نیرو تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۶۰۷۳۸۲۵ ۰۲۱

۰۹۳۵۷۷۷۳۸۲۵

نوشته‌های مشابه