ارائه سرویس‌های اطلاعاتی به آبفای کشور

اعلام آمادگی پست برای ارائه سرویس‌های اطلاعاتی به آبفا کشور

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب از امضای تفاهم نامه تبادل الکترینیکی اطلاعات بین آبفا و شرکت پست خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه نقطه شروع حرکت در همکاری فی‌مابین است و ما نیز جهت ارائه خدمات به جمعیت شهری و روستایی از آن استقبال می‌کنیم.

حمیدرضا جانبازامروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات بین شرکت آب و فاضلاب کشور و شرکت ملی پست با بیان اینکه مفهوم دولت این است که شرکت‌ها هزینه‌ها را کاهش داده و اطلاعات را به اشتراک بگذارند، اظهار کرد: شرکت دولتی آب و فاضلاب کشور و شرکت ملی پست می‌توانند اطلاعاتی را که برای جمع‌آوری آنها هزینه صرف شده، با هم به اشتراک بگذارند تا مردم نیز بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ادامه داد: امکان این وجود دارد که این طرح در قالب پایلوت در برخی نقاط کشور تجربه شود سپس به کل کشور تعمیم داده شود و مشترکین بتوانند از زیرساخت‌های پست نیز استفاده کنند.

جانباز با بیان اینکه در دولت باید ارتفاع دیوارها کم شده و تجارب مبادله شود، اظهار کرد: این اتفاق منجر به خدمات‌رسانی بهتر به مشترکین خواهد شد.

وی با بیان اینکه ر سطح استان‌ها، کارگروه مشترکی تعریف که سطح اجرای تفاهم‌نامه در استان‌ها مشخص شود، گفت: نمایندگانی تعیین شوند که در بازه زمانی سه ماهه میزان تحقق تفاهم‌نامه را رصد کنند که منجر به این خواهد شد که حتی به انعقاد تفاهم‌نامه به عملیات برسیم و همچنین اگر نیازی به بازبینی بود انجام شود.

جانباز با اعلام اینکه آبفای کشور در آستانه یک رویداد بزرگ در خدمت‌رسانی مطلوب به مشترکین است، گفت: مرکز پایشی زیرساخت آماده شده که در یک هفته آینده نیز برگزار خواهد شد و براساس آن اطلاعات مشترکین به واحد ۱۲۲ و سامانه ملی CRM داده می‌شود و تا یک هفته آینده رونمایی خواهد شد.

اعلام آمادگی پست برای ارائه سرویس‌های اطلاعاتی به آبفای کشور

همچنین در این مراسم رمضانعلی سبحانی‌فر – مدیرعامل شرکت ملی پست اظهار کرد: شرکت آبفا می‌تواند از ظرفیت ۱۲۰۰ دفتر پستی و ۲۰۰۰ دفتر ICT روستایی در سطح کشور استفاده کند و مشترکین بدون مراجعه به اداره آبفا نسبت به درخواست‌هایی در زمینه کنتور، قطعی و وصلی آب اطلاعات کسب کنند.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه حاصل تکمیل بانک اطلاعاتی در شرکت پست بخش GINES و بهره‌برداری مشترکان آب است، گفت: GINES و آدرس‌های مکان محور یکی از ضرورت‌های کشور است که در این بانک اطلاعاتی مکان محور تهیه می‌شود و همه به این بانک برای خدمات‌دهی و خدمات‌گیری متصل می‌شوند ضمن اینکه برای کاهش برخی هزینه‌ها نیازمند این بانک هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه این تفاهم‌نامه منجر به جلوگیری از سوءاستفاده و ایجاد شفافیت بیشتر در جامعه می‌شود، اظهار کرد: تکمیل بانک اطلاعاتی منجر به تصمیم‌گیری‌های درست‌تر خواهد شد. کد پست می‌تواند به سازمان برنامه و بودجه اطلاعات ارائه دهد که مشترکین پرمصرف آب و برق در کدام نقطه مستقر هستند تا بتوان برناهم‌ریزی درستی برای کشور داشت.

وی افزود: این تفاهم‌نامه منجر به تکمیل اطلاعات نقشه‌های آبفا و همچنین تکمیل کننده کدگذاری پست خواهد بود، کدگذاریها می‌تواند اطلاعات آبفا را دقیق‌تر کرده و بهره‌برداری‌ها را افزایش دهد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه در بخش شفافیت در بخشی از کارها دولت مکلف کرده و اجازه داده که دستگاه‌های دولتی برای خدمات‌دهی بیشتر به مردم می‌توانند کارهای خود را برون‌سپاری کرده و به بخش‌های دیگر واگذار کنند، ادامه داد: در برنامه ششم، واگذاری خدمات توسط دستگاه‌ها به دفاتر پستی و ICT و دفاتر پیشخوان برون‌سپاری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست با تاکید بر اینکه شرکت آبفا می‌تواند از ظرفیت ۱۲۰۰ دفتر پستی و ۲۰۰۰ دفتر ICT روستایی در سطح کشور استفاده کند و مشترکین بدون مراجعه به اداره آبفا نسبت به درخواست‌هایی در زمینه کنتور، قطعی و وصلی آب اطلاعات کسب کنند، گفت: با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه حلقه ارتباطی بین پست، شرکت آبفا و مردم برقرار خواهد شد.

نوشته‌های مشابه