|

امضای تفاهم نامه همکاری توانیر و کپکو برای تعمیرات پیشگیرانه در شبکه برق اهواز

به گزارش برق نیوز، با حضور معاون هماهنگی توزیع توانیر و مدیر دفتر شرکت کپکو درتهران، دو شرکت توانیر و کپکو در خصوص پایش شبکه و انجام تعمیرات پیشگیرانه در شبکه برق اهواز تفاهم نامه امضا کردند.

براساس این تفاهم نامه که میان شرکت توانیر از ایران و کپکو از کره جنوبی به امضا رسید، دو شرکت در خصوص انجام رصد و پایش شبکه در جهت تعمیرات پیشگیرانه، با استفاده از سیستمی نوین، باهم همکاری خواهند کرد.

محمودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع توانیر در مراسم مبادله این تفاهم نامه که با حضور مدیر دفتر کپکو در تهران برگزار شد، با بیان این که این طرح به صورت پایلوت و برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود، گفت: در قالب این تفاهم نامه شرکت کپکو یک نمونه از سیستم رصد و پایش شبکه برق خود را در اختیار توانیر قرار خواهد داد.

به گفته حقی فام، این سیستم که در واقع روی یک خودرو مخصوص نصب شده است، از طریق یک دوربین، به تصویربرداری از شبکه اقدام و نقاط ضعف شبکه را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: پس از تصویربرداری و تشخیص موارد اشکال در شبکه، گزارش مربوطه در این خصوص توسط همان سیستم تهیه می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر خاطرنشان کرد: با اتصال این سیستم به شبکه gis، می‌توان نقشه‌ای از نقاط ضعف شبکه را به دست آورد و نسبت به انجام تعمیرات پیشگیرانه اقدام کرد و از بروز حوادث در شبکه جلوگیری کرد.

حقی فام اضافه کرد: این کار بدون دخالت عامل انسانی انجام و سرعت و دقت در آن افزایش می‌یابد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار داشت: در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه در شهر اهواز، طرح به سایر نقاط کشور نیز گسترش خواهد یافت.

وی اظهار امیدواری کرد که این سیستم تا یک ماه آینده به صورت عملیاتی در اهواز به اجرا در آید.

برپایه این گزارش، این تفاهم نامه ابتدا به امضای “‌ها بونگ سون”معاون شرکت کپکو در کره رسیده بود، با حضور با حقی فام معاون هماهنگی توزیع توانیر و “کی هوبای” نماینده شرکت کپکو در تهران، میان دو طرف مبادله شد.

 

اطلاعات بیشتر در خصوص سامانه TADS

نوشته‌های مشابه