تامین سوخت زمستانی نیروگاه ها از مهم ترین اولویت های وزارت نفت است

تامین سوخت زمستانی نیروگاه ها از مهم ترین اولویت های وزارت نفت است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وزیر نفت تامین سوخت زمستانی نیروگاه ها و تامین گاز در فصل سرما را از مهم ترین اولویت های کاری خود تلقی کرده و کارگروهی تخصصی در این زمینه تشکیل شده است.

مصطفی نخعی در گفت وگو با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده از سوی وزارت نفت جهت تامین گاز در فصل سرما، بیان کرد: در جلسه ای که کمیسیون انرژی مجلس میزبان وزیر نفت بود راجب به دغدغه ها و چالش های صنعت نفت کشور بحث و بررسی صورت گرفت. اعضای کمیسیون انرژی مجلس نیز بر چالش های پیش رو حاکم بر این صنعت تاکید داشتند.

وی در ادامه اظهار کرد: وزیر نفت تاکید داشتند که با هم افزایی و رویکرد مشترک می توانیم چالش های حاکم بر این صنعت را مرتفع کنیم. یکی از مهم ترین اولویت هایی که وزیر نفت بر روی آن تاکید داشت تامین سوخت زمستانی نیروگاه ها و تامین گاز در بخش خانگی و بخش صنعتی بود و از تشکیل کارگروهی در وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه ها در فصل زمستان خبر داد و در ادامه نیز قرار است این کارگروه با وزارت نیرو نیز در این زمینه رایزنی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: قطع صادرات فرآورده های نفتی، افزایش نرخ کرایه های ناوگان حمل و نقل فرآورده های نفتی که در هیات دولت نیز مصوب شده است و پیگیری برای اخذ مجوز واردات گاز از ترکمنستان؛ از جمله تمهیداتی بود که ایشان تاکید داشتند برای تامین سوخت نیروگاه ها در فصل زمستان و تامین گاز چه در بخش خانگی و چه در بخش صنعتی با توجه به نیاز کشور در ایام سرد سال به ویژه در مناطق شمال شرقی کشور اندیشیده شده است‌.

ایسنا

نوشته‌های مشابه