گاز سنتز پتروشیمی

دانش بنیان‌ها گاز سنتز پتروشیمی را تولید می‌کنند

تفاهم نامه‌ای در حوزه بومی سازی و تامین کاتالیست های فرآیند تولید گاز سنتز واحد متانول میان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با یکی از شرکت‌های پتروشیمی منعقد شد.

در خلال برگزاری بیست و پنجمین رویداد بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی تفاهم نامه‌ توسعه همکاری میان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با یکی از شرکت‌های پتروشیمی باعث خرید کاتالیست داخل برای اجرای یک طرح پتروشیمی شد.

کریمی وثیق، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در این باره گفت: کاتالیست ها قلب تپنده پتروشیمی‌ها هستند و با اعتماد هولدینگ‌ها و صنایع پتروشیمی به محصولات ایران ساخت و سپردن بخش کاتالیست یک مجموعه پتروشیمی با قیمت بسیار زیاد به یک شرکت دانش بنیان به رشد و داخلی سازی این صنعت کمک خواهند کرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی با بیان اینکه این شرکت دانش بنیان کارنامه درخشانی در زمینه تولید کاتالیست‌ها دارد، خاطر نشان کرد: این مجموعه از سال ۸۳ فعالیت خود را شروع کرده و در زمینه تولید کاتالیست توانسته است همکار مستمری برای صنایع پتروشیمی، پالایشی و فولاد کشور باشد. از امروز به بعد تولید گاز سنتز این شرکت پتروشیمی با تلاش این شرکت بخش خصوصی در کل چرخه به نقطه صد درصدی می رسد.

ایسنا

نوشته‌های مشابه