رصد لحظه ای مصرف برق تهران با استفاده از کنتورهای هوشمند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از رصد لحظه‌ای بار شبکه توزیع برق شهر تهران و مصرف برق مشترکان با استفاده از داده‌های حاصل از کنتورهای هوشمند خبر داد.

به نقل از وزارت نیرو، حسین صبوری، از رصد لحظه‌ای بار شبکه توزیع برق پایتخت خبر داد و گفت: به دنبال برنامه‌ریزی‌های انجام شده و فراهم سازی زیرساخت‌های فنی مورد نیاز، مصرف برق مشترکان تهرانی به شکل لحظه‌ای، رصد شده و چگونگی تغییر بار به ویژه در ساعات اوج مصرف به منظور ارزیابی میزان همکاری مشترکان بزرگ و جلوگیری از افت جریان یا قطع برق، تحلیل و اقدامات فنی مورد نیاز، اجرایی می‌شود.

وی افزود: تیم‌های اجرایی و نظارتی این شرکت نیز وظیفه ارزیابی میدانی عملکرد ادارات پایتخت در ساعات اوج بار میان روز را بر عهده دارند و تمامی تلاش متخصصان این شرکت بر حفظ پایداری شبکه برق تهران بزرگ در تمام ساعات شبانه روز متمرکز است.

صبوری، راه اندازی مرکز پایش صنعت برق کشور را اقدامی مؤثر در ارزیابی عملکرد شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق دانست و ابراز امیدواری کرد با تلاش‌ها و فعالیت‌های کارکنان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و همراهی مشترکان تهرانی، شاهد تداوم پایداری شبکه برق پایتخت در ایام تابستان باشیم.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه