ساعت کار ادارات از ابتدای خرداد ۶ صبح تا ۱ بعد از ظهر می‌شود

ساعت کار ادارات از ابتدای خرداد ۶ صبح تا ۱ بعد از ظهر می‌شود

ساعت کار ادارات از ابتدای خرداد ۶ صبح تا ۱ بعد از ظهر می‌شود.وزیر نیرو از طرح تشویق سراسری مشترکان صنعت برق خبر داد و گفت: هر مشترکی که میزان مصرف خود را نسبت به سال قبل کاهش دهد از وزارت نیرو پاداش دریافت می‌کند که برای این طرح نیز میلیاردها تومان پاداش در نظر گرفته‌ایم.

علی‌اکبر محرابیان امروز در همایش مشترک وزارتخانه‌های نیرو، کشور و صمت با استانداران و مدیران صنعت برق کشور با اشاره به جزییات اجرای طرح تشویق مشترکان صنعت برق اظهار کرد: در بخش اداری به دلیل عملکرد خوبی که در سال گذشته شاهد آن بودیم همان مدل را اجرایی خواهیم کرد. در بخش صنعت نیز سیاست‌گذاری‌هایی را در دستور کار داریم و براساس عملکرد سال قبل عمل می‌کنیم.

ساعت کار ادارات از ابتدای خرداد ۶ صبح تا ۱ بعد از ظهر می‌شود

وزیر نیرو با بیان این‌که در سال جاری معیار و خطوطی را مشخص کرده‌ایم که براساس آن رتبه‌بندی و امتیازدهی صورت می‌گیرد، گفت: ساعت کاری ادارات از خردادماه شش صبح تا یک بعد از ظهر خواهد شد و ادارات موظفند یک ساعت قبل از پایان کار کولرهای خود را خاموش کنند و در مناطق گرمسیر همزمان با پایان ساعت اداری می‌بایست وسائل سرمایشی خاموش شود. ضمن این‌که تمامی دستگاه‌های اداری موظف هستند مولدهای برق خود را وارد مدار کنند.

وی اضافه کرد: تلاش ما این است که میزان انرژی که به بخش صنعت داده‌ایم را افزایش دهیم و محدودیتی که برای صنایع کوچک در نظر گرفته شده است صفر تعریف شده است. در شهرک‌های صنعتی نیز فقط به میزان ۱۲ ساعت در هفته معادل تعطیلی جمعه محدودیت برای آنها محاسبه می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: در واحدهای بزرگ نیز با توافقی که با وزارت صنایع صورت گرفته متناسب با نیاز آنها توزیع بار در زمان غیراوج صورت می‌گیرد تا نیاز آنها نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اظهار کرد: براساس مکاتباتی که با انجمن کارفرمایی سیمان صورت گرفت میزان تولید آنها افزایش یافت و امسال نیز کار ویژه‌تری را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم شاهد تولید بیشتر باشیم.

محرابیان با اشاره به بخش خانگی و اقدامات صورت گرفته برای اعمال مدیریت مصرف در این بخش گفت: طرح پاداش صرفه‌جویی سال قبل اجرا شد که در پی آن شاهد صرفه‌جویی گسترده در کشور بودیم. امسال نیز براساس پیشرفته‌ترین مدل‌های اقتصادی یک مدل را اجرا کردیم که اگر به خوبی اطلاع‌رسانی شود شاهد یک صرفه‌جویی بدون کمترین چالش خواهیم بود.

به گفته وی، از اول خردادماه این طرح آغاز می‌شود و مشترکان بسته به میزان کاهش مصرف خود چه زیر الگو چه بالاتر از الگو از پاداش خوش مصرفی بهره مند می‌شوند به گونه‌ای که هر مشترکی مصرف خود را یک کیلووات ساعت کاهش دهد تا ۲۰۰۰ تومان پاداش می‌گیرد.

وزیر نیرو با بیان این‌که براساس این طرح میلیاردها تومان پاداش توزیع خواهد شد، ادامه داد: اگر در مناطق گرمسیری یک کولر گازی خاموش شود یک میلیون تومان پاداش به مشترک تخصیص می‌یابد. در مناطق عادی نیز اگر مشترک دور کولر خود را از دور تند به کند کاهش دهد ۱۵۰ هزار تومان پاداش می‌گیرد.

تامین برق صنایع در تابستان گذشته ۸.۵ درصد رشد یافت

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو نیز با اشاره به رشد ۸.۵ درصدی تامین برق برای صنایع در تابستان سال گذشته، گفت: میزان برق تولیدی در سال ۱۴۰۱ معادل کل برق تولیدی در دولت یازدهم بود و انتظار می‌رود با انجام اقدامات در حوزه توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی، میزان برق تولیدی در سال جاری نیز برابر با کل برق تولید شده در دولت گذشته باشد.

به گزارش ایسنا، احمد حیدری در همایش مشترک وزارتخانه‌های نیرو، کشور و صمت با استانداران و مدیران صنعت برق کشور، با بیان اینکه از همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های کشور در صنعت برق برای تحقق شعار «مهار تورم، رشد تولید» استفاده می شود، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بخشی از فرمایشات خود به پیشبرد طرح‌های مهم در صنعت آب و برق اشاره فرموده‌اند.

وی با بیان اینکه آب و برق دو عنصر اصلی برای رشد تولید در کشور محسوب می‌شود، گفت: بر همین اساس اقدامات مناسبی برای رشد تولید در صنایع مختلف صورت گرفت که نسبت به عملکرد سال گذشته تفاوت‌های چشمگیری دارد.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو  با بیان اینکه میزان برق تولیدی در سال ۱۴۰۱ برابر با کل برق تولیدی در دولت یازدهم بود، گفت: انتظار می‌رود با انجام اقدامات در حوزه توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی میزان برق تولیدی در سال جاری نیز برابر با کل برق تولید شده در دولت دوازدهم باشد.

حیدری با بیان اینکه کشور در سال ۱۴۰۰ با کمبود ۱۷ هزار مگاواتی برق روبرو بود، اظهار کرد: چنانچه تولید و توسعه نیروگاه‌ها شکل نمی‌گرفت و به صورت جدی در دستورکار نبود، امروز با ۲۵ هزار مگاوات ناترازی برق مواجه می‌شدیم و به دنبال آن ۲۵ درصد کل کشور با خاموشی‌ها روبرو می‌شد.

وی با بیان اینکه در بخش صنعت در پیک تابستان سال گذشته تامین برق ۸.۵ درصد رشد یافت، اظهار کرد: بر این اساس شاهد رشد تولید در صنعت فولاد در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال‌های گذشته شدیم و امسال نیز برنامه‌هایی را به واسطه پیشبرد ۱۴۰ اقدام برای رشد تولید در بخش صنعت در نظر داریم.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف برق در بخش خانگی و اداری کشور در تابستان امسال، اضافه کرد: با بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق و نیز قانون بودجه ۱۴۰۲ می‌توان توفیقات بسیاری را برای مدیریت مصرف کسب کرد.

حیدری تکلیف به صنایع انرژی‌بر برای احداث ۹۰۰۰ مگاوات نیروگاه حرارتی و ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر، تعیین تکلیف تعهدات دولت بابت مابه‌التفاوت قیمت‌های تمام‌شده و تکلیفی فروش برق و انشعاب، تدوین سازو کار بدهی سرمایه‌گذاران غیردولتی بخش برق و غیره را از جمله مواردی عنوان کرد که ذیل بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق حاصل می‌شود.

وی در ادامه به تشکیل کارگروه طرح‌ها و لوایح اشاره کرد و افزود: این کارگروه به منظور پیشبرد اهداف برنامه هفتم توسعه در حوزه صنعت برق تشکیل شده است.
معاون وزیر نیرو با اشاره به برنامه‌ریزی برای تامین آب و برق پایدار در مرزهای ورودی و خروجی کشور در اربعین امسال اظهار کرد: باید جنبه‌های رسانه‌ای و اجتماعی اقدامات و برنامه‌های وزارت نیرو نیز مورد توجه قرار گیرد.

ایسنا

نوشته‌های مشابه