شمار دکل های حفاری آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای سومین هفته پیاپی افزایش یافت.

به نقل از رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای سومین هفته پیاپی و برای نخستین بار از اکتبر ۲۰۱۸ افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت خام فعالیت‌های حفاری را از سر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۱۱ مهرماه) خود آورده است که با افزایش پنج دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به دوم اکتبر (جمعه، ۱۱ مهرماه) به ۲۶۶ دستگاه رسید.

مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت (جمعه، ۲۴ مردادماه) به ۲۴۳ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسیده بود.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با ۶ دستگاه افزایش به ۱۸۹ دستگاه رسید و این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه کاهش به ۷۴ دستگاه رسید.

بیش از نیمی از کل دکل‌های نفتی ایالات متحده در حوضه پرمین در غرب تگزاس و شرق نیومکزیکو قرار دارند که در هفته جاری با افزایش چهار دستگاه، شمار دکل‌های فعال این منطقه به ۱۲۹ مورد رسید.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به‌دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۹ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی با افزایش ۱۰۰ درصدی در ۶ ماه اخیر و با امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه حدود ۳۷ دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

خبرگزاری مهر

 

نوشته‌های مشابه