ساخت مخازن نفت در چین

مذاکرات عراق برای ساخت مخازن نفت در چین

وزیر نفت عراق به رویترز اعلام کرد این کشور در مرحله مذاکرات پیشرفته با شرکتهای دولتی چین برای ساخت تاسیسات نگهداری نفت در این کشور قرار دارد.

به گزارش ایسنا، احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در مصاحبه تلفنی با رویترز اظهار کرد: عراق در راستای افزایش فروش به آسیا، سرگرم مذاکره با شرکتهای دولتی چین برای ساخت مخازن نفت خام در این کشور است. عراق همچنین درباره برنامه های پیشنهاد شده از سوی پاکستان برای ساخت مخازن نگهداری نفت در این کشور بحث و مذاکره می کند.

وزیر نفت عراق گفت: وزارت نفت عراق قصد دارد در راستای منافع کشور در فروش نفت، در برخی دولتهای دیگر هم تاسیسات ذخیره سازی نفت بسازد.

بر اساس گزارش رویترز، عراق که دومین عضو بزرگ اوپک پس از عربستان سعودی است، تولیدش در سه ماهه نخست امسال ۳.۸۶ میلیون بشکه در روز بوده است. وزیر نفت عراق اعلام کرده تولید نفت این کشور در ماه میلادی جاری در صورت پایبندی منطقه کردستان به تعهداتش، ۳.۶ میلیون بشکه در روز خواهد بود. این کشور اعلام کرده بود تولید روزانه اش در ژانویه را به ۳.۶ میلیون بشکه در روز محدود خواهد کرد اما بیش از ۳.۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد. عبدالجبار بدون در نظر گرفتن صادرات نفت کردستان، پیش بینی کرد صادرات عراق در فوریه ۲.۹ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

نوشته‌های مشابه