نصب ۱.۵ میلیون ترموستات‌ هوشمند در اروپا - مهرشید نیرو- میکروتوربین، پنل خورشیدی

نصب ۱.۵ میلیون ترموستات‌ هوشمند در اروپا

اتحادیه اروپا با هدف کاهش وابستگی به انرژی روسیه، امسال حداقل ۱.۵ میلیون ترموستات‌ هوشمند نصب خواهد کرد.

ترموستات‌ هوشمند، یک دستگاه متصل به وای فای است که دمای گرمایش و سرمایش در خانه را تنظیم کرده و می‌تواند به کاهش هزینه انرژی کمک کند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در نشست سران گروه هفت که در آلمان برگزار شد، اقداماتی که توسط گروه ویژه آمریکا-اروپا انجام شده بود را گزارش کردند. این گروه در مارس که واشنگتن قول داد به بروکسل برای تامین ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی مایع (LNG) اضافی در سال میلادی جاری کمک کند، تشکیل شد.

آمریکا و اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی اعلام کردند صادرات LNG به اروپا از مارس به میزان ۷۵ درصد رشد کرده و صادرات LNG آمریکا به اروپا، تقریبا سه برابر شده است.

آنها اعلام کردند: آمریکا از کاهش تقاضا برای گاز و تسریع فناوریهای پاک پشتیبانی کرده و گروه ویژه، ترویج استفاده از پمپهای گرمایشی، ترموستاتهای هوشمند و راه‌هایی برای کاهش تقاضا برای انرژی را هدف گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، آمریکا و کمیسیون اروپا به خصوص به دنبال تشویق اعضای اتحادیه اروپا و شرکتهای اروپایی و آمریکایی برای رسیدن به هدف اولیه برای استفاده از حداقل ۱.۵ میلیون ترموستات هوشمند در خانه‌های اروپایی تا پایان سال ۲۰۲۲ هستند.

ایسنا

نوشته‌های مشابه