۹۲ درصد تولید نفت خلیج مکزیک متوقف شد

طوفان دلتا سبب شده است که تولید حدود ۹۲ درصد نفت خلیج مکزیک ایالات متحده آمریکا همچنان متوقف باشد.

به نقل از پلتس، اپراتورهای بخش بالادست در تأسیسات نفت و گاز خلیج مکزیک در حالی روند بازگرداندن کارکنان به سکوهای را آغاز کرده‌اند که حدود ۹۲ درصد تولید نفت در این منطقه تا دهم اکتبر (شنبه، ۱۹ مهرماه) و یک روز پس از ورود طوفان دلتا به ایالت لوئیزیانا هنوز ادامه داشت.

دفتر ایمنی و اقدام‌های زیست محیطی فدرال (BSEE) در بولتن روزانه خود اعلام کرد: تولیدکنندگان نفت در بخش فراساحل هم‌اکنون تولید یک میلیون و ۶۹۷ هزار بشکه در روز یا ۹۱.۷ درصد از مجموع تولید خلیج مکزیک را متوقف کرده‌اند که اندکی بیشتر از یک میلیون و ۶۹۴ هزار بشکه نفتی است که روز نهم اکتبر (۱۸ مهرماه) تولیدش متوقف شده بود.

این اپراتورها همچنین برداشت روزانه یک میلیارد و ۶۹۲ میلیون فوت‌مکعب گاز طبیعی یا ۶۲ درصد کل تولید گاز را متوقف کرده‌اند، این رقم یک روز پیش از آن یک میلیارد و ۶۸۵ میلیون فوت‌مکعب در روز بود.

افزون بر این، فعالیت ۲۷۶ سکوی تولیدی همچنان متوقف شده، این در حالی است که تعداد سکوهای خارج از سرویس در روز پیش از آن ۲۷۴ دستگاه بود.

سامی یحیی، تحلیلگر پلتس در این باره گفت: تولید نفت خلیج مکزیک پیش از طوفان دلتا نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود. با توجه به کاهش‌های گسترده، احیای مقدار تولید ممکن است تا دو هفته پس از اوج طوفان‌ها طول بکشد.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه