انسداد ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد.

به نقل از وزارت نیرو، راما حبیبی، با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت با اخذ دستور قضائی طی یک هفته گذشته ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۴۰۰ متر و با دبی ۷ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه امور منابع آب تهران و پردیس عمل به قانون احیا و تعادل بخشی منابع آب‌های زیرزمینی را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار داده و در جهت اجرای آن می‌کوشد، تصریح کرد: طی این مدت در بخش آب‌های سطحی، هفت مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها انجام شد و در بخش آب‌های زیرزمینی نیز نسبت به نصب سه دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام شد.

این مقام مسؤول با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضائی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی اظهار کرد: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند. این امور حسب وظیفه ذاتی خود و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه