تهران، پیشگام در کاهش تلفات و نوسازی شبکه برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران گفت: اقدامات انجام شده به منظور بهسازی تجهیزات و تاسیسات و کاهش قابل توجه تلفات شبکه توزیع برق در پایتخت موجب افزایش قابل توجه پایداری شبکه برق تهران شده است.

حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده به منظور بهسازی تجهیزات و تأسیسات و کاهش قابل توجه تلفات شبکه توزیع برق در پایتخت، تصریح کرد: در نتیجه این اقدامات میزان پایداری شبکه برق تهران، افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی در خصوص شرایط فعلی شبکه برق پایتخت گفت: باوجود افزایش سالانه در تعداد مشترکان، با برنامه ریزی های انجام شده، اجرای طرح‌های متعدد فنی به منظور بهسازی شبکه و تعدیل بار مصرف و همکاری قابل توجه مشترکان، شبکه برق پایتخت در حال حاضر در شرایط پایدار قرار دارد.

صبوری، کاهش چشمگیر تلفات انرژی را از دلایل پراهمیت افزایش پایداری شبکه برق تهران بزرگ دانست و ادامه داد: این شرکت علاوه بر اجرای برنامه‌های تعمیر و نگهداری طبق زمان بندی تعیین شده به منظور شناسایی نقاط معیوب و رفع عیب، اقدامات گسترده ای را در راستای بهبود ضرایب مهندسی و فنی همچون حذف شبکه‌های هوایی سیمی قدیمی و جایگزینی با کابل‌های خودنگهدار، اجرایی کرده است که در نتیجه این اقدامات، شبکه برق تهران بزرگ در حال حاضر در زمره بهترین‌های کشور قرار دارد.

به گفته این مقام مسؤول به شکل طبیعی با افزایش دمای هوا و بار مصرف، میزان آسیب به تجهیزات فنی شبکه به شکل روزانه افزایش می‌یابد که ممکن است گاه در ساعات پیک بار منجر به بروز خاموشی‌های پراکنده شود اما با تلاش کارشناسان و نیروهای عملیاتی، خاموشی‌های رخ داده به سرعت، رفع و تجهیزات آسیب دیده در کوتاه‌ترین زمان با تجهیزات جدید جایگزین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ضمن قدردانی از مشترکان تهرانی از پایتخت نشینان درخواست کرد با همکاری خود و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف، خدمت رسانی مناسب به تمامی شهروندان را تسهیل کنند.

نوشته‌های مشابه