دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی افزایش یافت.

به نقل از رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای دومین هفته پیاپی افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت خام نسبت به سقوط تاریخی آن در پی همه‌گیری ویروس کرونا، فعالیت‌های حفاری را از سر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (چهارم مهرماه) خود آورده است که با افزایش ۶ دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ سپتامبر (جمعه، چهام مهرماه) به ۲۶۱ دستگاه رسید.

مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت (جمعه، ۲۴ مردادماه) به ۲۴۳ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسیده بود.

شمار دکل‌های حفاری آمریکا در ماه سپتامبر برای دومین ماه پیاپی افزایش یافت، این در حالی است که شمار دکل‌ها برای هفتمین سه‌ماهه کاهش یافته است.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با چهار دستگاه افزایش به ۱۸۳ دستگاه و شمار دکل‌های گازی نیز با دو دستگاه افزایش به ۷۵ دستگاه رسید.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به‌دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۵ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی با افزایش ۱۱۲ درصدی در پنج ماه اخیر و با امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه حدود ۴۰ دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

خبرگزاری مهر

نوشته‌های مشابه